V kauzách manipulací s byty v Brně je z vazby propuštěno osm z devíti obviněných

vydáno:

aktualizace:
12.01.2023 15:42

Brno - Osm z devíti vazebně stíhaných lidí v kauzách manipulace s přidělováním bytů v Brně bylo dosud propuštěno z vazby. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou dnes zveřejnilo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podle informací ČTK by měl ve vazbě stále být bývalý předseda bytové komise části Brno-střed a politik ODS Otakar Bradáč. Policisté zasahovali v Brně ve spojitosti s kauzami dvakrát loni v říjnu.

foto

Budova Vrchního státního zastupitelství, 14. července 2022, Olomouc. ČTK Peřina Luděk

První z kauz, ve které figuruje i Bradáč, se týká přidělování městských bytů, druhá se týká přidělování bytů a také činnosti jedné z městských firem, a to černovické pískovny. První zásah související s Bradáčem se uskutečnil počátkem loňského října, poté policie obvinila osm lidí, dva skončili ve vazbě. "Jeden z obviněných byl z vazby propuštěn a jeden byl i nadále na základě rozhodnutí soudu ve vazbě ponechán," uvedlo VSZ v Olomouci. S Bradáčem byl ve vazbě ještě jednatel realitní kanceláře Zdeněk Červinka, který by měl být podle informací ČTK na svobodě.

Podruhé policisté zasahovali v Brně v druhé půli října, a to na bytovém odboru magistrátu, na radnici Brno-sever, Brno-Černovice, v černovické pískovně a v kanceláři tehdy končícího primátorčina náměstka a nyní adepta na ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Policie pak obvinila sedm lidí a dvě firmy, Hladíka neobvinila. Jsou mezi nimi například bývalý tajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný, podnikatel Michal Horký a nyní už bývalí jednatelé pískovny a bývalí zastupitelé městské části Černovice Jiří Novotný (ČSSD) a Jiří Hasoň (KDU-ČSL). "Všech sedm obviněných bylo propuštěno z vazby na svobodu jednak z důvodu pominutí koluzního vazebního důvodu, to je nebezpečí z ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků či spoluobviněných či jiného maření objasňování skutečností závažných pro trestní stíhán, jednak z důvodu nahrazení vazby dohledem probačního úředníka či složením peněžitou zárukou, takzvanou kaucí," uvedlo státní zastupitelství. Dodalo, že v této věci teď není nikdo ve vazbě.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A