V centru Prahy budou v sobotu kvůli závodu neprůjezdné ulice a zákaz parkování

vydáno:

aktualizace:
30.03.2023 08:06

Praha - Řidiči musí počítat v centru města v sobotu 1. dubna s dopravními omezeními. Kvůli každoročnímu závodu 1/2 Maraton Praha 2023 budou dočasně neprůjezdné některé ulice a bude v nich platit zákaz parkování. Opatření se dotknou rovněž provozu MHD. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. V metropoli se uskuteční již 23. ročník závodu. Detailní informace k závodu jsou k dispozici na webu pořadatele a v souvislosti s MHD na stránkách dopravního podniku (DPP).

foto

Ilustrační foto - Pražský půlmaraton, 2. dubna 2022, Praha. ČTK Šulová Kateřina

"Závod odstartuje v 10:00 z náměstí Jana Palacha, kde bude zároveň také cíl. Ukončení celého závodu se předpokládá ve 13:00. Samotná trasa protne městské části Praha 1, 2, 5, 7 a 8, a to zejména v oblastech kolem řeky Vltavy," uvedl Hofman.

V celé délce trasy závodu bude už v předstihu platit zákaz parkování. Pokud některý z řidičů se svým autem neodjede, bude jeho vůz odtažen. Ulice, kterými účastníci poběží, budou v době závodu také uzavřeny pro veškerý provoz. Navíc v ulici 17. listopadu v úseku od náměstí Jana Palacha k Pařížské, kde vznikne zázemí závodu, bude stejně jako na Dvořákově nábřeží mezi Čechovým mostem a náměstím Jana Palacha platit uzavírka od 00:01 až do 16:00. Na Čechově a Mánesově mostě a na náměstí Jana Palacha bude uzavírka platit pouze do 13:00.

Během závodu bude po částech omezován také provoz tramvají a autobusů městské hromadné dopravy zejména v centru města. Cestující budou muset využít především metro, jehož kapacita bude posílena.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A