Učitelka na Slovensku měla v krvi skoro tři promile, hned přišla o místo

vydáno:

aktualizace:
21.10.2022 17:12

Bratislava - Učitelka ze základní školy v obci Mikušovce na severozápadě Slovenska nafoukala během vyučování téměř tři promile alkoholu, napsal dnes server Pravda.sk s odvoláním na trenčínskou policejní mluvčí. Žáci podle listu Nový čas tvrdí, že učitelka tělocviku přijela do školy svým autem již opilá. Starostka obce Eva Holbová upřesnila, že případ se stal ve středu a že ředitelka školy přivolala do školy policii. Učitelka dostala okamžitou výpověď.

foto

Prázdná třída ve škole. Ilustrační foto. ČTK Hájek Ondřej

"Policie po příchodu na místo vykonala dechovou zkoušku, ženě v dechu naměřila 2,81 promile alkoholu. Policie přijala trestní oznámení, kterým se momentálně zaobírá. Věc je ve stadiu prověřování," uvedla policejní mluvčí Katarína Kuzmová. Vzhledem k vyšetřování policie zatím neposkytne více informací, dodala.

Incident se podle deníku Nový čas odehrál během hodiny tělocviku a policii ředitelka přivolala po upozornění žáků na podivné chování tělocvikářky. "Přijela do školy autem a už se potácela," uvedli žáci. Podle deníku kantorka i během vyučovací hodiny popíjela vodku ze sklenky od hořčice.

"Jako škola jsme okamžitě zaujali stanovisko s tím, že jsme na ni podali trestní oznámení. Vzhledem k hrubému porušení pracovní kázně jsme ihned ukončili pracovní poměr," uvedla ředitelka.

Nový Čas oslovil i učitelku, ta se však podle něj nevyjádřila.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A