Trpišovský: Atmosféra je lepší, ale tři podařené zápasy vám utkání nevyhrají

vydáno:

aktualizace:
26.10.2022 20:33

Priština - Trenér Jindřich Trpišovský věří, že si fotbalisté Slavie do čtvrtečního zápasu 5. kola Evropské konferenční ligy v Prištině proti Ballkani přenesou zlepšenou formu z posledních utkání. Kouč Pražanů se soustředí na to, aby jeho svěřenci vyhráli oba zbylé zápasy ve skupině a postupové varianty zatím příliš neřeší.

foto

Ilustrační foto - 13. kolo první fotbalové ligy Slavia Praha - Sparta Praha, 23. října 2022, Praha. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský před utkáním. ČTK Kamaryt Michal

Slavia po nedávné sérii tří soutěžních porážek v posledních třech zápasech zvítězila a rostoucí formu potvrdila nedělním drtivým triumfem 4:0 v ligovém derby nad Spartou. "Tak jako v každém sportu po úspěšných zápasech je atmosféra vždy mnohem lepší, než když se vám nedaří. Na druhou stranu, i když se nám nedařilo, tak jsme museli přepnout ze zápasu na zápas," řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

"To, že se nám podaří tři zápasy, nám nepomůže. Musíme do utkání vstoupit dobře, vnímat ofenzivní kvalitu soupeře a nelétat v dimenzích od špatného k výkonu k lepšímu a naopak. Na podzim nám chybí konzistence výkonů po delší časový úsek," doplnil kouč českého vicemistra.

Pražané po dvou porážkách s Kluží ztrácejí na vedoucí dva týmy ve skupině tři body a k postupu jim za určitých okolností nemusejí stačit ani vítězství ve zbylých dvou duelech. "Soustředíme se na to, abychom vyhráli oba zápasy a získali šest bodů. První krok nás čeká se soupeřem, ke kterému mám velký respekt, což jsem říkal už před prvním utkáním a taky to potvrdili ve skupině. Musíme zápas zvládnout a vyhrát, abychom si udrželi šanci do posledního zápasu," prohlásil Trpišovský.

V úvodním vzájemném duelu v Edenu Slavia zvítězila nad Ballkani 3:2, dvakrát ale prohrávala. "Myslím si, že to bude hodně podobné, protože všechna utkání ve skupině hráli takhle. Ze zabezpečené obrany, mají hodně hráčů pod míčem. Chtějí si otevřít prostor pro rychlé protiútoky, což jsme poznali i v Edenu," uvedl Trpišovský.

"Ti hráči jsou v přechodu hodně rychlí a svědčí jim otevřený prostor. Bylo to vidět i se Sivassporem, s nímž prohráli, ale vedli 1:0. Měli spoustu šancí a na konci dostali dva góly. Místo toho, aby vedli 4:0, tak prohráli 1:2," doplnil kouč.

Oproti derby mu budou scházet střelci prvních dvou branek Václav Jurečka s Jakubem Hromadou, kteří nejsou na soupisce pro Evropskou konferenční ligu. Marodka podle trenéra zůstává stejná.

"Že nebudeme mít Jurečku s Hromadou, mě hodně mrzí po takovém zápase a výkonech, které předvádějí. Je to obrovská nevýhoda nemít je do venkovního evropského zápasu. Jediné pozitivum je, že budou na ligu odpočatí. Chybět nám budou, je to bohužel obrácená stránka toho, že nemáme odchovance a kluci, kteří tu byli, přestoupili," řekl Trpišovský k soupisce.

"Na druhou stranu máme dost hráčů na to, aby je dokázali zastoupit. Ballkani hraje jiný styl fotbalu, nejsou tak fyzicky vybavení. Budeme se snažit, aby změn bylo co nejméně a využili jsme rozpoložení hráčů, kteří nastoupili v derby," dodal Trpišovský.

Před zápasem na národním stadionu v Prištině pro 13.500 diváků čerpal poznatky i od obránce Lukáše Masopusta, který před třemi lety na stejném místě podlehl s reprezentací domácímu Kosovu 1:2.

"Bavili jsme se o tom, já jsem tady poprvé. Je tady náš společný známý z Česka, který se tu narodil a lidi zná. Víme, že návštěva bude velká, očekáváme plný stadion. I ze zápasů s Kluží nebo Sivassporem bylo vidět, že kulisa je bouřlivá. Stadion je specifický. Bavili jsme se i o tom, co nás čeká," řekl Trpišovský.

Koukáme jen na sebe, letecký speciál fanoušků mě nadchl, řekl Douděra

Obránce David Douděra je nadšený, že fanoušci ve spolupráci s klubem vyrazili podpořit fotbalisty Slavie do Prištiny ve čtvrtečním předposledním utkání skupiny Evropské konferenční ligy proti Ballkani leteckým speciálem. Čtyřiadvacetiletý pravý bek či záložník nebere před soubojem s kosovským šampionem nic než výhru, která by červenobílé udržela v boji o postup.

Pražané ztrácejí dvě kola před koncem skupiny tři body na vedoucí dvojici Kluž a Sivasspor a za nepříznivých okolností jim k postupu nemusejí stačit ani výhry ve zbylých dvou zápasech. "Koukáme jen sami na sebe. Pro nás je maximálně důležité zvládnout oba zápasy za tři body. Pokud bychom to nezvládli, je jedno, jestli nám někdo pomůže nebo ne. Nejdřív máme za úkol splnit náš cíl - oba zápasy vyhrát," řekl Douděra na tiskové konferenci.

Potěšilo ho, že fanoušci míří do Prištiny ve velkém počtu a zaplnili letecký speciál. "Tohle fakt oceňuju, nadchlo mě to. Spolupráce týmu s fanoušky by měla být na vysoké úrovni, zvlášť v takových klubech jako Slavia. Zahřálo mě to u srdíčka. Tak by to mělo být, to jsou maličkosti, které dělají velký klub," podotkl Douděra.

Jeho tým po sérii tří nezdarů v posledních třech soutěžních zápasech naopak zvítězil. V neděli v ligovém derby rozdrtil Spartu 4:0. "Hodně nám spíš pomohla Mladá Boleslav. Jak jsme výhru urvali v deseti, to jsme se hodně semkli. Od té doby panuje v kabině spokojenost. Tvrdou prací jsme se dopracovali ke krásnému výsledku v derby. Musíme jen takhle pokračovat, mít stejné nasazení, stejnou atmosféru v kabině. Pak věřím, že nebude o čem," řekl Douděra.

Očekává podobně otevřený zápas jako v září, kdy Slavia doma porazila Ballkani po obratu 3:2. "Víme, jak hrají. Hrají kombinačně, snaží se maximálně držet balon. Uvidíme, jak to zvládneme. Pro výhru uděláme všechno," uvedl Douděra.

Nepovažuje za problém, že jeho týmu budou scházet dva střelci z derby Václav Jurečka s Jakubem Hromadou, kteří nefigurují na soupisce pro Konferenční ligu. "Budou nám chybět, ale máme dost široký kádr na to, abychom si s tím poradili. Je tu nějakých 22 hráčů, o tom to je. Není to o 11 lidech. Je to týmový sport, je jedno, kdo nastoupí v základní jedenáctce o víkendu, kdo ve čtvrtek. Jsou tu dost kvalitní hráči, nevidím v tom žádný problém. Běžná fotbalová praxe," dodala letní posila Slavie.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Slavia vyhrála v Konferenční lize nad Ballkani 1:0, rozhodl Lingr Slavia vyhrála v Konferenční lize nad Ballkani 1:0, rozhodl Lingr

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A