Trenér Růžička skončil u hokejistů Litvínova, tým povede asistent Mlejnek

vydáno:

aktualizace:
24.10.2022 20:42

Litvínov - Trenér Vladimír Růžička skončil na lavičce posledního týmu hokejové extraligy Litvínova. Spolu s ním odvolalo představenstvo klubu na dnešním mimořádném zasedání i asistenta Daniela Brandu. Tým převzal další Růžičkův dosavadní asistent Karel Mlejnek. Klub to uvedl na svém webu.

foto

Ilustrační foto - Hokejový trenér Vladimír Růžička (na snímku z 20. září 2022). ČTK Pancer Václav

Litvínov prohrál sedmkrát za sebou a získal během této série jediný bod. Naposledy v neděli na ledě Vítkovic utrpěl porážku 3:5. Na kontě má ze 14 zápasů devět bodů, o čtyři měně než třinácté Kladno.

"Vladimíru Růžičkovi i Danielu Brandovi děkujeme za služby odvedené pro Litvínov a přejeme jim v další kariéře i osobním životě mnoho štěstí a úspěchů," uvedl litvínovský klub. Nový realizační tým chce představit ve středu.

Dosavadní asistent Karel Mlejnek (na snímku z 3. ledna 2018) převzal po odvolaném trenérovi Vladimíru Růžičkovi poslední tým hokejové extraligy Litvínov.

Růžička vydržel na lavičce svého mateřského klubu bezmála rok. Loni 9. listopadu nahradil slovenského trenéra Vladimíra Országha. Olympijský vítěz z Nagana a bývalý reprezentační kouč do Litvínova přišel z prvoligové Kadaně. Kouč dvojnásobných mistrů světa z let 2005 a 2010 po dlouholetém působení na lavičce pražské Slavie vedl v extralize také Chomutov a Hradec Králové.

S Litvínovem v minulé sezoně skončil třináctý a nepostoupil do play off, přesto s ním Verva v dubnu prodloužila smlouvu. V novém ročníku Růžička s týmem vybojoval jen dvě výhry.

Pětačtyřicetiletý Mlejnek už vedl jako hlavní kouč v extralize Karlovy Vary. V letech 2018 až 2020 byl asistentem Miloše Říhy staršího u české reprezentace a v dalších dvou letech trénoval českou dvacítku.

Litvínov sáhl ke změně na lavičce jako druhý extraligový celek v této sezoně. Už 19. září skončili po dvou prohraných zápasech v Plzni Václav Baďouček s Milošem Říhou mladším a tým převzal jako nový hlavní kouč Petr Kořínek.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A