TASS: Úřady v Ulánbátaru nařídily rozehnat protivládní demonstraci

vydáno:

aktualizace:
06.12.2022 13:03

Ulánbátar - Úřady v Ulánbátaru nařídily rozehnat protivládní demonstraci na ústředním náměstí hlavního města a u sídla vlády, uvedla dnes ruská státní agentura TASS s odvoláním na mongolskou televizi. Gubernátor mongolského hlavního města vydal pokyn použít proti demonstrantům násilí poté, co nespokojení občané vtrhli do sídla mongolské vlády.

foto

Protesty v Mongolsku. Na snímku protestující s národní vlajkou v Ulánbátaru 5. prosince 2022. ČTK/AP Alexander Nikolskiy

Demonstrace v Ulánbátaru vypukly v neděli. Lidé tak ventilují svou nespokojenost s vyšetřováním skandálu okolo vývozu uhlí do Číny s pominutím celních náležitostí. Demonstranti požadovali odhalit jména podezřelých. Podezírají, že jsou mezi nimi i vysoce postavení politici. V pondělí se demonstranti znovu sešli. Podpálili vánoční stromek na centrálním náměstí a vzali útokem sídlo vlády. Policie zadržela lidi, kteří se vedrali dovnitř, a zakrátko je propustila. Úřady nabídly demonstrantům dialog a předseda vládní strany oznámil, že v současnosti vyšetřováno 15 hodnostářů, napsal TASS.

Na sociálních sítích se objevily záběry z demonstrací.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A