Švancara označil sestup fotbalistů Brna za katastrofu, majitele Bartoňka hájí

vydáno:

aktualizace:
28.05.2023 22:06

Brno - Za katastrofu označil přímý sestup fotbalistů Brna do druhé ligy bývalý hráč klubu Petr Švancara. Řekl to v rozhovoru s ČTK. Zbrojovka opustila elitu po jediné sezoně po domácí bezbrankové remíze se Zlínem v přímém souboji o udržení v nejvyšší soutěži. Jednou z hlavních příčin bylo podle Švancary to, že po dubnovém příchodu trenéra Martina Haška se mužstvo vůbec nikam neposunulo a vyhrálo jediný z devíti zápasů pod jeho vedením. Fotbalový bavič se zastal majitele klubu Václava Bartoňka, jehož fanoušci po utkání vyzvali k rezignaci.

foto

5. kolo nadstavby první fotbalové ligy, skupina o záchranu: Zbrojovka Brno - Trinity Zlín, 28. května 2023 Brno. Fanoušci Brna vtrhli na hřiště. ČTK Uhlíř Patrik

"Samozřejmě, že je mi smutno, po tak rozehrané sezoně zažívám zase sestup svého klubu do druhé ligy," řekl pětačtyřicetiletý Švancara po duelu závěrečného pátého kola nadstavbové skupiny o záchranu.

Po podzimních 16 kolech mělo Brno náskok 10 bodů na tehdy poslední Pardubice. Na jaře však přišel velký výkonnostní a s ním i bodový pád, který nezastavila ani výměna trenéra Richarda Dostálka za Haška. "Nejvíc jsem zklamán, že po výměně trenéra se nic nestalo, tým se nikam neposunul. Nezajímá mě, že podle něj jsme hráli dobře tam a tam, podstatný je výsledek a fakta. Nečekal jsme, že budeme poslední, to je pro mě katastrofa," uvedl bývalý útočník Slavie, Žižkova, Slovácka či Příbrami.

Myslí si, že Zbrojovku čeká náročná cesta zpět do nejvyšší soutěže. "Nezatracuju nikoho, musíme nachystat mančaft a zase ho vrátit zpět do ligy. Nechci kopat do svého milovaného klubu, ať si sezonu vyhodnotí hlavně sportovní úsek. Můžu si o něm myslet svoje, teď bude každý chytrý. Já bych nějaké věci řešil jinak, asi bych angažoval nějaké jiné lidi. Beru ale, že ve Zbrojovce to dělali jinak, je to jejich právo," uvedl Švancara.

Už několik kol před koncem se vlna nevole v Brně snášela hlavně na majitele klubu Václava Bartoňka. "Chápu, že fanoušci jsou naštvaní na majitele klubu. Ale on je člověk, který do toho dává své peníze. Musíme se také zamyslet nad tím, kde by Zbrojovka byla, nebýt jeho a jeho investic. Najdou se ti, co řeknou, že to měl prodat. Ale je otázka komu. Měl jsem informace a byl jsem zainteresován v otázkách možného odkupu. Co mám zprávy, tak informace o koupi nebyly tak žhavé, aby někdo Zbrojovku koupil," prohlásil Švancara.

Na fungování Zbrojovky se dívá v širších souvislostech. "Je to ostuda města Brna, kde hrajeme a jak se vyvíjejí otázky kolem stadionu. S ním je potřeba pomoct, stejně tak i klubu. Když vidím, jaké dotace dostávají na mládež v jiných městech, je mi smutno. Nechci to rozebírat," podotkl autor 59 ligových tref v 309 zápasech.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A