Sparta měla podle komise kopat penaltu, na Slovácku rozhodčí nechybovali

vydáno:

aktualizace:
06.09.2022 23:24

Praha - Fotbalisty Sparty ve víkendovém utkání 7. kola první ligy proti Zlínu poškodili rozhodčí. Sudí Ondřej Berka měl podle komise rozhodčích FAČR v 80. minutě nařídit penaltu pro Letenské za faul Roberta Hrubého, který v 80. minutě ve vlastním vápně podrazil domácího Adama Karabce. V zápase branka nepadla.

foto

Utkání 7. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - Slavia Praha, 4. září 2022, Uherské Hradiště. Zleva Michal Kohút ze Slovácka, Lukáš Provod ze Slavie a Vlastimil Daníček ze Slovácka. ČTK Glück Dalibor

V dalších duelech uplynulého kola se rozhodčí výrazné chyby nedopustili. Podle komise dobře vyřešili i všechny sporné situace ve šlágru mezi Slováckem a Slavií, který skončil remízou 1:1. Sudí Miroslav Zelinka v poslední minutě první půle správně na základě zásahu videorozhodčího neuznal gól slávisty Stanislava Tecla na 1:1 kvůli ofsajdu.

Hlavní arbitr nechyboval ani ve dvou sporných situacích po změně stran. Zelinka nejprve podle komise v 52. minutě správně nenařídil pokutový kop za ruku domácího Michala Tomiče. "Hráč zahrál míčem vědomě nohou a následně neúmyslně rukou," uvedl ve videu předseda komise Radek Příhoda a dodal, že podle instrukcí od UEFA se za takové situace penalty pískat nemají.

Komise se shodla, že Zelinka rozhodl správně i v 71. minutě, kdy nařídil pokutový kop pro Slavii za faul domácího Michala Kadlece na Ondřeje Lingra. "K přestupku došlo na čáře pokutového území. Čára je součástí pokutového území, jednalo se tedy o pokutový kop," poznamenal Příhoda k penaltě, z níž Lukáš Provod srovnal na 1:1.

V utkání Hradce Králové s Ostravou podle komise sudí správně vyloučili v 56. minutě domácího Filipa Novotného. Červené karty byly v pořádku uděleny i v zápasech Pardubic s Olomoucí a Teplic s Jabloncem.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A