Sněžku opět zasáhl vítr o síle orkánu, horní úsek lanovky mimo provoz

vydáno:

aktualizace:
01.01.2023 15:41

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Sněžku dnes opět zasáhl vítr o síle orkánu. Podle dat z měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky rychlost větru dvě hodiny po silvestrovské půlnoci v nárazu dosáhla 149 kilometrů v hodině. V noci na sobotu rychlost větru na Sněžce byla až 139 kilometrů v hodině. Hranice orkánu činí 117,7 kilometru v hodině. Dnes odpoledne vítr na nejvyšší české hoře zeslábl na rychlost v nárazech přes 100 kilometrů v hodině.

foto

Kabinová lanová dráha z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu na Sněžku (na snímku z 12. května 2021). ČTK Taneček David

Kvůli silnému větru se dnes opět nerozjel horní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Horní úsek lanovky byl kvůli silnému větru mimo provoz i v minulých dnech. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli lanovkáři na webu. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Na Sněžce byly dnes asi tři stupně nad nulou. Pocitová teplota byla na Sněžce kvůli silnému větru kolem minus pěti stupňů.

Krkonoše v posledních dnech postihla silná obleva a sněhová pokrývka na hřebenech je místy nesouvislá. Na hřebenové Luční boudě v nadmořské výšce 1415 metrů byly ráno podle horské služby čtyři stupně nad nulou a asi deset centimetrů sněhu. V minulých dnech se sněhová pokrývka na Luční boudě pohybovala kolem 25 centimetrů.

Stále platí nejnižší první lavinový stupeň z pětibodové škály.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A