Senior ze Zlínska přišel kvůli podvodu na internetové seznamce o čtvrt milionu

vydáno:

aktualizace:
26.05.2023 13:50

Zlín - Senior ze Zlínska přišel kvůli podvodu na internetové seznamce o čtvrt milionu korun. Policisté z oddělení hospodářské kriminality přijali trestní oznámení od sedmasedmdesátiletého muže, který na internetové seznamce poznal ženu, jež se mu představila jako devětadvacetiletá Američanka sloužící u vojska v Sýrii. Žena tvrdila, že má dceru a má zájem o vážný vztah, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

foto

Ilustrační foto - euro, eura, eurozóna, EU, Evropská unie, bankovnictví, kurz, měna ČTK Švancara Petr

"Jakmile si získala náklonnost seniora, využila jí a požádala ho, zda by mu mohla poslat balík s 300.000 dolary, aby si mohli koupit dům a společně žít. Senior souhlasil. Zanedlouho ho zkontaktovala údajně přepravní služba. Měl zaplatit různé druhy poplatků jako clo, DPH, poplatky kvůli zadržení balíku a podezření z praní špinavých peněz. Muž platil, co po něm chtěla jak přepravní služba, tak nová přítelkyně," uvedla mluvčí. Podvod trval od konce března do tohoto týdne, kdy senior odmítl zaplatit další peníze a podezření z podvodu oznámil policistům. Celkově poslal v několika částkách 10.350 eur, tedy asi 245.000 korun.

"Kriminalisté případ prověřují jako trestný čin podvod. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podvodníkovi trest odnětí svobody až na pět let," uvedla mluvčí.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A