Rada bezpečnosti OSN uplatňuje dvojí metr, řekl severokorejský činitel

vydáno:

aktualizace:
03.10.2021 10:32

Pchjongjang/New York - Rada bezpečnosti OSN uplatňuje dvojí metr ohledně vojenských aktivit různých členských států, řekl dnes prostřednictvím severokorejské státní tiskové agentury KCNA představitel severokorejského ministerstva zahraničí Čo Čchol-So. KLDR čelí v posledních době silné mezinárodní kritice kvůli řadě nedávných testů různých střel a raket.

foto

Ilustrační foto - Hlasování v Radě bezpečnosti OSN. ČTK/AP Mary Altaffer

Rada bezpečnosti se sešla v pátek za zavřenými dveřmi na žádost USA a dalších zemí, které znepokojilo nedávné vypálení několika severokorejských raket. Ve čtvrtek Pchjongjang otestoval nově vyvinutou protiletadlovou střelu a krátce předtím vyzkoušel dosud neznámou údajně hypersonickou raketu. V nedávné době rovněž zkušebně odpálil balistické rakety a naváděné střely s plochou dráhou letu, které by mohly být schopny nést jadernou hlavici.

Podle Čo Čchol-Soa, který řídí severokorejské vztahy s mezinárodními organizacemi, bylo páteční setkání RB OSN "otevřeným ignorováním a bezohledným zasahováním" do severokorejské suverenity a "vážnou a neúnosnou provokací".

RB OSN podle něj měří různým státům dvojím metrem, neboť například mlčí o vojenských cvičeních USA a jejich spojenců na Dálném východě, a naopak protestuje proti severokorejským aktivitám, které mají podle Čo Čchol-Soa sebeobranný účel.

"Je to popření nestrannosti, objektivity a rovnováhy základních činností OSN," řekl Čo Čchol-So agentuře KCNA. "Je to evidentní příklad měřování dvojím metrem," dodal.

Rezoluce RB OSN zakazují Severní Koreji testovat balistické rakety.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A