Při čelní srážce dvou osobních aut na Svitavsku zemřeli tři lidé

vydáno:

aktualizace:
14.04.2023 16:28

Koclířov (Svitavsko) - Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli dnes dopoledne tři lidé, další dva se zranili. Frekventovaná silnice I/35 byla téměř šest hodin uzavřena, provoz se obnovil kolem 16:00. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů a dva vrtulníky, z Olomouce a Hradce Králové, řekla ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala. V Pardubickém kraji od rána prší.

foto

Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli 14. dubna 2023 tři lidé, další dva se zranili.  PR Policie ČR

"Tři lidé přes veškerou snahu záchranářů utrpěli zranění neslučitelná se životem," uvedla Kisiala. Dva přeživší záchranáři transportovali s vážnými zraněními vrtulníky do traumacenter v Hradci Králové a Olomouci.

Podle mluvčí krajské policie Ivety Kopecké museli řidiči místo nehody objíždět v obou směrech přes Svitavy.

Nehoda je v letošním roce nejtragičtější v Pardubickém kraji i v celém Česku. V Pardubickém kraji loni v únoru uhořeli po nárazu auta do stromu v Litomyšli na Svitavsku tři lidé, další člověk byl zraněn. Na konci října 2021 měla autonehoda na I/35 u Horních Ředic na Pardubicku čtyři oběti, srazil se tam kamion a dodávka.

Další smrtelná nehoda se stala dnes odpoledne na silnici I/35 u Vysokého Mýta, zemřel při ní řidič motocyklu. Srazil se s nákladním autem, kterému nedal přednost.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A