Požár domu v Novém Boru má druhou oběť, zda jde o majitele, potvrdí až pitva

vydáno:

aktualizace:
01.12.2022 12:03

Nový Bor (Českolipsko) - Středeční požár roubeného domu v Novém Boru - Arnultovicích má druhou oběť. Kriminalisté společně s hasiči dnes nalezli uvnitř v prvním patře lidské tělo bez známek života zasypané sutinami. Zda jde o pohřešovaného 73letého obyvatele roubenky, zatím nelze potvrdit. Ukáže to až pitva. ČTK to řekla regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

foto

Hasiči zasahovali 30. listopadu 2022 u požáru roubeného domu v Novém Boru na Českolipsku. Při jeho likvidaci zemřel dobrovolný hasič, zřítil se na něj strop. ČTK Černý Vít

"Nařídíme provést soudní pitvu nejen za účelem zjištění příčiny smrti, ale i k ověření jeho totožnosti," dodala. Při požáru zemřel ve středu i devětatřicetiletý dobrovolný hasič, když se na něj zřítil strop. "Za posledních deset let v České republice přišlo o život při zásazích u požárů šest dobrovolných a tři profesionální hasiči," uvedla mluvčí HZS ČR Jaroslava Benešová.

Příčinu středečního tragického požáru vyšetřovatelé dál zjišťují, zatím nemají ani odhad škod. Oheň ale roubený dům zničil.

Hlášení o požáru roubenky přijalo operační středisko hasičů ve středu krátce po 4:45. "Při příjezdu jednotek na místo byla požárem zasažena značná část podkroví. K hašení byly nasazeny tři vodní proudy a vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, kterým si hasiči ochlazovali spodní část domu. Byl to samostatně stojící objekt obklopený stromy, hasiči ochlazovali i okolí, aby se oheň na stromy nerozšířil," doplnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Po 07:00 se požár podařilo lokalizovat, krátce před 08:00 se pak na jednoho ze zasahujících hasičů zřítil strop. "Ačkoliv se všichni snažili o okamžité vyproštění hasiče a jeho resuscitaci, tak nakonec svým zraněním podlehl," řekl mluvčí hasičů. Statik pak nařídil před dalším prohledáváním nestabilní budovu zabezpečit. Postupovat ale musí hasiči a policisté opatrně, do horního patra roubenky se tak dostali až dnes.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A