Policisté z jihu Moravy pronásledovali převaděče migrantů až skoro do Bratislavy

vydáno:

aktualizace:
26.09.2022 15:07

Brno - Jihomoravští policisté pronásledovali v neděli ráno převaděče migrantů skoro až do Bratislavy. U obchodního centra v Břeclavi vysadil třiadvacet migrantů a snažil se ujet. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Petr Vala.

foto

Policejní kontroly řidičů - ilustrační foto. ČTK Taneček David

Policisty na migranty vysazené u nákupního centra upozornili místní, hlídky následně začaly pátrat i po převaděči v dodávce. Policisté ho spatřili na D2 poblíž slovenských hranic, kde se jej pokusili zastavit. "Muž za volantem na rozsvícené majáky reagoval úplně opačně, prudce dupl na plyn a začal hlídce zběsile ujíždět až na Slovensko," popsal mluvčí.

Policisté ale v pronásledování na základě platných předpisů pokračovali i za slovenskou hranicí. Během několika minut za kličkující dodávkou ujeli desítky kilometrů, řidič je svým vozem podle mluvčího opakovaně blokoval a několikrát se je pokusil vytlačit ze silnice.

Až poblíž obce Lozorno převaděč ujíždění vzdal, sjel na pole a utekl do lesa. Podezřelého muže zanedlouho vypátrali slovenští kolegové, uvedl mluvčí.

Policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Od začátku tohoto roku do 25. září zajistila jihomoravská policie 8241 migrantů, v drtivé většině šlo o státní příslušníky Sýrie, a zadržela 65 převaděčů. Od 1. září do 25. září hlídky zajistily 4867 migrantů a zadržely 32 převaděčů. Loni za celý rok policisté na jihu Moravy odhalili 483 migrantů.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A