Policisté na jižní Moravě kontrolovali autobusy a nákladní auta, odhalili chyby

vydáno:

aktualizace:
25.07.2022 06:02

Brno - Policisté kontrolovali dnes na dálnici D52 nedaleko Brna řidiče autobusů linkové a dálkové přepravy a řidiče kamionů. Autobus z Polska musel kvůli nebezpečně prasklému sklu skončit jízdu, další řidič kvůli namontovanému nosiči s koly porušil maximální možnou délku vozidla. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí policie Pavel Śváb. Podle něj dostali řidiči pokutu a dopravce čeká sankce za přestupky ve správním řízení.

foto

Policisté kontrolují řidiče autobusu dálkové přepravy, 24. července 2022, Brno. Při dopravně-bezpečnostní akci se policisté zaměřují především na dodržování doby jízdy a odpočinku.  ČTK Uhlíř Patrik

Policisté se zaměřili na dodržování doby jízdy a odpočinku, ale i na další porušení zákona. "Dodržování bezpečnostních přestávek a doby odpočinku je vždy nutné, v horkých letních dnech, kdy únava nastupuje rychleji, dvojnásob. Policisté se věnovali také technickému stavu vozidel, či obligátním kontrolám na alkohol," uvedl Šváb. Bez problémů dnes prošly čtyř autobusy. Naopak polský autobus musel skočit jízdu kvůli prasklému sklu, cestující si museli najít náhradní ubytování a počkat na odstranění závady.

Policisté kontrolovali profesionální řidiče už ve čtvrtek. "Přistihli jsme osm řidičů, kteří chybovali v oblasti sociálních předpisů. Jeden z kontrolovaných řidičů měl pozitivní dechovou zkoušku. Kromě pokut jsme udělili i kauce pro dopravce," řekl Šváb.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A