Policie: Dítě v Mostě zemřelo při incidentu dvou mužů, jeden z nich obviněn

vydáno:

aktualizace:
28.05.2023 18:09

Most - Policie dnes v souvislosti se sobotním úmrtím dítěte předškolního věku v Mostě obvinila z pokusu o vraždu a z usmrcení z nedbalosti jednatřicetiletého muže. Pokusu o vraždu se podle kriminalistů dopustil při konfliktu se šestačtyřicetiletým mužem, který v té době držel dítě v náruči. Dítě při potyčce utrpělo bodnořezné zranění, jemuž na místě podlehlo. Proto byl muž kromě pokusu vraždy obviněn také z usmrcení z nedbalosti, sdělila dnes ČTK regionální mluvčí policie Miroslava Glogovská.

foto

Policejní automobil. Ilustrační foto. ČTK Hájek Ondřej

Policie navrhuje poslat obviněného do vazby. "Vyšetřovatel podá státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vazby, o němž bude rozhodnuto v následujících dnech," uvedla Glogovská.

Druhého z mužů policisté propustí na svobodu, i jemu ale hrozí obvinění z trestného činu. "Jeho jednání bude řešeno až následně, právní kvalifikace zatím stanovena nebyla," dodala mluvčí.

Tragická událost se stala v sobotu před 18:00 v Rozmarýnové ulici, nedaleko jedné z největších základních škol ve městě. Co bylo příčinou konfliktu, mluvčí policie nesdělila. Televize CNN Prima News uvedla, že jeden z mužů vytáhl nůž a zaútočil na druhého, který držel zhruba čtyřleté dítě v náruči. Podle serveru iDNES bylo dítě asi tříleté. Policie poté oba muže zadržela.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A