Parahokejisté po prohře s Itálií v prodloužení skončili v Pekingu šestí

vydáno:

aktualizace:
11.03.2022 11:48

Peking - Čeští hokejisté prohráli na paralympijských hrách v Pekingu s Itálií 3:4 v prodloužení a stejně jako před čtyřmi lety obsadili šesté místo. V dramatickém utkání o pátou příčku se Češi v poslední minutě základní hrací doby ujali díky gólu Michala Geiera vedení, avšak Italové při hře bez brankáře 12 sekund před koncem vyrovnali a v sedmé minutě prodloužení rozhodl Christoph Depaoli.

foto

Český parahokejista Zdeněk Hábl bojuje o puk s Italem Gianluigim Rosou v utkání o 5. místo na paralympiádě v Pekingu. ČTK/AP Dita Alangkara

Po bezgólové úvodní třetině šli v prostřední části do vedení Italové. Češi po gólech Alexe Ohara a Miroslava Novotného skóre obrátili, ale Gianluigi Rosa svou druhou brankou v utkání vyrovnal. Krátce před koncem poslal český tým znovu do vedení čtvrtou trefou na turnaji Geier, Italové však znovu srovnali a v prodloužení oplatili Čechům porážku 0:5 ze základní skupiny.

Parahokejisté při své čtvrté účasti na hrách podruhé za sebou obsadili šesté místo. Ve Vancouveru 2010 a Soči 2014 skončili o jednu příčku výš.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A