Olympijská vítězka Ledecká se po zranění vrátila 2. místem na snowboardu v Rogle

vydáno:

aktualizace:
15.03.2023 15:36

Rogla (Slovinsko) - Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se po zranění vrátila k závodům druhým místem v paralelním obřím slalomu na snowboardu v Rogle. Na Světovém poháru ve slovinském středisku dnes nejprve vyhrála kvalifikaci a pak i tři vyřazovací jízdy, ale ve finálovém duelu ji o pět setin předčila Rakušanka Sabine Schöffmannová.

foto

Ilustrační foto - Česká snowboardistka Ester Ledecká ma snímku z 10. března 2018. ČTK/AP GIAN EHRENZELLER

Ledecká na poslední chvíli vstoupila do sezony, o kterou ji téměř připravila letní zlomenina klíční kosti. Po dvou operacích a dlouhé rekonvalescenci závodila bezmála po roce.

Teprve začátkem února lékaři povolili Ledecké začít trénovat na sněhu, ale vynucená dlouhá pauza dnes nebyla na české zimní "obojživelnici" znát. O půl sekundy vyhrála kvalifikaci a na cestě do finále měla problémy jen ve čtvrtfinále, v němž po chybě v závěru porazila pouze o 22 setin Rakušanku Ramonu Theresii Hofmeisterovou.

V semifinále Ledecká deklasovala Italku Lucii Dalmassovou bezmála o dvě a půl sekundy. Ve finále ale její spanilá jízda skončila. Sedmadvacetiletá Češka si zvolila rychlejší modrou dráhu a na prvním mezičase vedla, ale Schöffmannová pak riskantní jízdou zaútočila a připravila Ledeckou o šestý triumf v Rogle.

Narušila tak Ledecké sen o vítězném comebacku. "Představovala jsem si něco jinak. Představovala jsem si, že tu poslední jízdu vyhraju," přiznala Ledecká v nahrávce pro média. Očekávala ale, že soupeřky budou kvalitní a vyrovnané. "Všechny holky v té šestnáctce jezdí výborně, a jakmile se dostanou do těch heatů, tak potom není radno nikoho podcenit. Snažila jsem se jet vždycky nejlíp, jak jsem uměla. Myslím si, že všechny ty holky jsou rychlé. Já jsem na ně snad připravená a budu, doufám, i líp," dodala.

Olympijská šampionka v této disciplíně z let 2018 a 2022 Ledecká se ještě chystá na sobotní závěrečný individuální závod SP v Berchtesgadenu, kde se pojede paralelní slalom.

Závod mužů v Rogle vyhrál Ital Roland Fischnaller. Na stupně vítězů ho doprovodili krajané Mirko Felicetti a Edwin Coratti. Ledecká jako jediná z českého snowboardového týmu uspěla v kvalifikaci. Zuzana Maděrová, Klára Šonková a Adam Počinek do vyřazovacích jízd nepostoupili.

SP ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Fischnaller, 2. Felicetti, 3. Coratti (všichni It.), 4. I Sang-ho (Korea), ...v kvalifikaci 41. Počinek (ČR).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 6 závodech): 1. Fischnaller 344, 2. Prommegger (Rak.) 336, 3. Kwiatkowski (Pol.) 334.

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 10 z 11 závodů): 1. Bormolini (It.) 452, 2. Payer (Rak.) 433, 3. Prommegger (Rak.) 433.

Ženy: 1. Schöffmannová (Rak.), 2. Ledecká (ČR), 3. Mikiová (Jap.), 4. Dalmassová (It.), ...v kvalifikaci 33. Šonková, 42. Maděrová (obě ČR).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 6 závodech): 1. Hofmeisterová (Něm.) 359, 2. Schöffmannová 261, 3. Jennyová (Švýc.), ...19. Maděrová 91, 20. Ledecká 80, 37. Šonková 10.

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 10 z 11 závodů): 1. Zoggová (Švýc.) 559, 2. Hofmeisterová 504, 3. Schöffmannová 499, ...18. Maděrová 161, 25. Ledecká 80, 42. Šonková 10, 51. Keclíková (ČR) 3.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A