Obec Telecí na Svitavsku může po Zpívající lípě proslavit i prezidentka

vydáno:

aktualizace:
07.01.2023 17:17

Telecí (Svitavsko) - Obyvatelé Telecího na Svitavsku jsou hrdí na památnou Zpívající lípu, která se v roce 2021 stala Stromem roku. Letos by se obec mohla stát také místem, kam se jezdí rekreovat prezidentka. Před několika lety si v Telecím koupila bývalou katolickou faru prezidentská kandidátka Danuše Nerudová s manželem a dokončili její opravu. Do vesnice na Vysočině jezdí poměrně často.

foto

Volební plakát v obci, kde má rekreační nemovitost prezidentská kandidátka Danuše Nerudová, 6. ledna 2023, Telecí na Svitavsku. ČTK Vostárek Josef

"Je to bezvadná ženská, když se s ní člověk potká, dá se do řeči, jako kdybychom se znali odjakživa. Můžu s ní hovořit jako se sousedkou, i když tu je teprve krátkou dobu, ale bývá tu často," řekla ČTK Helena Justová. S Nerudovou se viděla i na vánočním setkání na evangelické faře. "Přišla tam s manželem a hned si s námi povídala," řekla Justová, jejíž dcera má vedle Nerudových rodinný dům a dobře s nimi vychází. Odhaduje, že v Telecím bude mít kandidátka značnou podporu.

Nejčastěji se místní potkávají s Nerudovou v prodejně potravin. "Chodí sem nakupovat, je sympatická a rozumná a přáli bychom jí, aby ji zvolili. Aspoň by někdo naši republiku reprezentoval. Baví se s každým a nemá problém na cokoliv odpovědět," říkají prodavačky.

Podobně mluví i starosta Telecího Jaroslav Šimon. "Je to normální chalupářka, bývá tu pravidelně. Dříve i každý víkend, teď během kampaně méně. V létě zašla i do letního kina, byla tady i na silvestra. Měla tu i setkání s občany, kulturní dům nám nestačil, přišlo přes 300 lidí," uvedl Šimon. Častěji se vídá s manželem Nerudové Robertem, který v Telecím a okolí kondičně běhá.

Nerudová patří spolu s bývalým představitelem české armády a NATO Petrem Pavlem a předsedou hnutí ANO a expremiérem Andrejem Babišem k favoritům prezidentských voleb. Jejich první kolo se bude konat 13. a 14. ledna, případné druhé kolo o dva týdny později.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A