Noční požár napáchal na rodinném domě ve Světlé pod Ještědem škody za tři mil.Kč

vydáno:

aktualizace:
22.02.2023 11:32

Světlá pod Ještědem (Liberecko) - Škody za tři miliony korun napáchal podle předběžných odhadů noční požár na rekonstruovaném rodinném domě ve Světlé pod Ještědem na Liberecku. Dva lidé se při něm zranili, jeden se nadýchal kouře a záchranáři ho ponechali na místě, majitele objektu museli ale převézt do nemocnice s popáleninami, řekla dnes ČTK krajská mluvčí hasičů Eva Klímová. Hasiči uchránili majetek za osm milionů, příčiny požáru podle ní vyšetřovatelé zjišťují.

foto

Hasiči zasahují u požáru rodinného domu ve Světlé pod Ještědem na Liberecku, 21. února 2023. ČTK HZS Libereckého kraje

"Událost byla na operační středisko nahlášena ve 20:22, zcela zlikvidovat se oheň podařilo ve 23:19. Na místo ale i přes noc hasiči dohlíželi," doplnila Klímová. Při příjezdu hasičů už šlehaly plameny střechou ven. "Z tohoto důvodu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, kdy následně do místa zásahu přijelo sedm jednotek hasičů. Hasební práce probíhaly jak ze dvou přistavených automobilových žebříků, tak mimo jiné i jedním vodním proudem uvnitř objektu, a to v půdním prostoru," popsala zásah mluvčí.

Majitele z hořícího domu zachránil profesionální hasič, který jako člen místní dobrovolné jednotky okamžitě zareagoval a neváhal v době volna přispěchat na pomoc. "Popáleného muže zdravotníci převezli na traumatologii liberecké nemocnice, jeho popáleniny nejsou vážné," řekl ČTK mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Hasič, který muže před plameny zachránil, se nadýchal kouře. Záchranáři mu poskytli kyslíkovou terapii a ponechali ho na místě.

Nejvíce zasaženo bylo podkroví a střecha objektu, na které byly solární panely. Ohnisko požáru bylo ve střešní konstrukci, hasiči proto museli podle Klímové střechu rozebrat. "Byl tam problém, že v tom podkroví byla silná vrstva izolace, takže se tam udržovalo dostatečné množství tepla, které potom pomáhalo šířit požár dál," doplnila mluvčí. Hasiči se snažili nejen požár uhasit, ale také zachránit co nejvíc z vybavení. Z domu se podařilo kromě jiného vyvézt nepoškozený automobil, hasiči vynesli také propanbutanovou lahev.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A