Nehoda u Kuřimi si vyžádala dvě oběti, kromě muže zemřelo nakonec i dítě

vydáno:

aktualizace:
21.12.2022 09:22

Brno - Dvě oběti si nakonec vyžádala úterní srážka kamionu a auta u Kuřimi na Brněnsku. Kromě muže zemřelo i dítě, které bylo spolujezdcem. ČTK to dnes řekl mluvčí policie Petr Vala. Věk ani pohlaví nezmínil. Dítě v kritickém stavu přijala Dětská nemocnice v Brně, už mu ale nemohla pomoct. Uvedla to Veronika Plachá, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, pod níž Dětská nemocnice spadá.

foto

Srážka osobního a nákladního auta na silnici I/43 vedoucí z Brna na Svitavy, 20. prosince 2022, Kuřim, Brněnsko. ČTK HZS Jihomoravského kraje

Nehoda se stala v úterý navečer u Kuřimi na hlavním tahu I/43 z Brna na Svitavy. Silnice kvůli tomu byla asi tři a půl hodiny uzavřená. O úmrtí muže ještě v úterý informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová, podle níž zemřel v péči záchranářů ještě před příjezdem do nemocnice. Dítě nemocnice přijala. "Bylo ale ve vážném stavu a zranění byla neslučitelná se životem," řekla Plachá.

Podle informací policie řidič osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Na obou autech vznikla škola kolem půl milionu korun. Podle Valy nelze říct, zda nehoda souvisela s počasím. Na jižní Moravě poslední týden klesly teploty pod nulu a několikrát sněžilo.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A