Na Ukrajině utrpěl zranění český dobrovolník, je mimo ohrožení života

vydáno:

aktualizace:
18.05.2023 10:19

Praha - Na Ukrajině utrpěl při nehodě zranění český dobrovolník. Muž, který pomáhal hlavně v dětských domovech a s humanitárními záležitostmi, absolvoval operaci a aktuálně by měl podstupovat další. Je mimo ohrožení života, řekl dnes ČTK předseda spolku Zdravotní zajištění Jan Zamrazil. Spolek podle něj chystá sbírku.

foto

Nemocnice, lůžka - ilustrační foto. ČTK Chaloupka Miroslav

Organizace o dalším zraněném Čechovi na Ukrajině, kde trvá ruská vojenská invaze, informovala na twitteru. "Měli nehodu, při které přišel o několik prstů na noze, má rozlámanou ruku, teď ho čeká další operace," doplnil na dotaz ČTK Zamrazil. Muž podle něj nebyl pod kontraktem, takže s ohledem na chybějící pojištění bude potřebovat odhadem 70.000 korun na léčebné výdaje.

Zraněný dobrovolník na Ukrajině nebojoval, ale převážně pomáhal v dětských domovech a s humanitárními záležitostmi, sdělil Zamrazil. Působil v oblasti "směrem k Záporoží", aktuálně se nachází na západě Ukrajiny. "Je mimo ohrožení života," uvedl Zamrazil

V pondělí zemřel český medik, který byl v březnu vážně zraněn po zásahu šrapnelem na Donbase a poté v dubnu převezen do pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Podle dosavadních informací ministerstva zahraničí padli na Ukrajině při bojích proti ruské armádě dva čeští dobrovolníci. Jeden letos v březnu, druhý loni v červnu.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A