Na jihu Čech stále platí na Blanici první povodňový stupeň

vydáno:

aktualizace:
01.07.2022 07:13

České Budějovice - Na jihu Čech stále platí na dvou místech na Blanici první povodňový stupeň. Jde o následek bouří a deští, který region zasáhly v minulých dnech. Nejnižší povodňový stupeň přetrvává v Heřmani na Písecku a v Husinci na Prachaticku. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu.

foto

Bouřka se silným přívalovým deštěm. Ilustrační foto ČTK Kubeš Slavomír

Voda na Blanici pozvolna klesá. V Heřmani se výška hladiny řeky až do dnešních 3:30 držela nad hranicí druhého povodňového stupně. Po ránu je tam výška hladiny 142 centimetrů a normální stav je 110 centimetrů a méně. V Husinci byla dnes po ránu výška hladiny řeky 100 centimetrů, což je o pět centimetrů více než hydrology určený normální stav.

Na Blanici byl ve čtvrtek i třetí stupeň povodňové aktivity. Intenzivní srážky pak způsobily komplikace také jinde v kraji. Český Krumlov a Týn nad Vltavou zasáhla v noci na čtvrtek blesková povodeň. V Týně to byla podle starosty nejhorší záplava od roku 2002, škody jsou za miliony korun. V Krumlově se z koryta vylila Polečnice. Zalila budovy kolem Chvalšinské ulice, škody budou za stovky tisíc.

Přeháňky a bouřky se mohou na některých místech na jihu Čech vyskytovat i dnes. Meteorologové předpovídají teploty do 26 stupňů Celsia.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A