Na Brněnsku shořela jedna z hal v bývalém zemědělském areálu

vydáno:

aktualizace:
10.03.2022 20:54

Nosislav (Brněnsko) - Hasiči na okraji Nosislavi na Brněnsku asi čtyři hodiny zasahovali u požáru v bývalém zemědělském areálu. Shořela jedna z hal, ve které byl autoservis. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, řekl ČTK jejich mluvčí David Jirouš. Událost se obešla bez zranění, záchranná služba na místo nevyjížděla, řekla ČTK mluvčí záchranářů Barbora Truksová Zuchová.

foto

Hasiči na okraji Nosislavi na Brněnsku zasahovali 10. března odpoledne u požáru v průmyslovém areálu. PR HZS Jihomoravského kraje

Událost měli hasiči nahlášenou před 16:00. Kolem 18:00 mluvčí informoval, že požár je pod kontrolou. "Situaci máme pod kontrolou, rozebíráme, proléváme, dohledáváme skrytá ohniska. Tohle ale bude trvat nejspíš ještě několik hodin," popsal tehdy Jirouš. Podle svého webu hasiči ohlásili likvidaci v 20:00. Jirouš už ale dříve avizoval, že následovat bude ještě dohled nad požářištěm minimálně do pátečních ranních hodin, aby vítr nějaká skrytá ohniska znovu nerozfoukal. Podle něj hala o rozměru 15x 90 metrů shořela celá. Příčina požáru známa není, stejně tak ani výše škody. Na místě zasahovalo 14 jednotek hasičů, tedy kolem 70 až 80 lidí, na místo dorazila i chemická laboratoř.

Starosta obce Pavel Fröhlich ČTK řekl, že kouř z požáru ale šel z větší části ven z obce. "Docela foukalo, kouř šel z větší části stranou od obce, nezasáhlo nás to," uvedl Fröhlich.

Třetí poplachový stupeň bývá vyhlašován například v momentě, kdy událost ohrožuje více než 100 lidí, část obce nebo areál podniku, vlaky nebo několik chovů hospodářských zvířat. Vyhlašuje se také tehdy, když se k záchranným a likvidačním pracím využívají síly a prostředky z jiných krajů.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A