Muži, který 17. listopadu v Praze napadl novináře, hrozí pokuta až 20.000 Kč

vydáno:

aktualizace:
05.12.2022 12:46

Praha - Muži, který 17. listopadu v Praze při protestu proti České televizi (ČT) a vládě napadl novináře serveru Aktuálně.cz, hrozí pokuta až 20.000 korun. Čelí podezření z přestupku proti občanskému soužití. Na twitteru to dnes oznámila policie.

foto

Ilustrační foto - Protest proti České televizi a vládě, 17. listopadu 2022, Národní třída, Praha. ČTK Vondrouš Roman

"Policisté incident vyhodnotili jako podezření z přestupku proti občanskému soužití, kdy se podezřelý, jenž atakoval novináře, dopustil hrubého jednání," uvedla policie. Věc předala k projednání Úřadu městské části Prahy 1. "Za tento přestupek hrozí pokuta až 20.000 korun," dodala.

Server Aktuálně.cz zveřejnil den po protestu video ukazující, co se kolem jeho reportéra Radka Bartoníčka odehrálo. Bartoníček uvedl, že při demonstraci mapoval celkové dění, dělal rozhovory a natáčel dav před sebou. Někteří jedinci se ho během té doby snažili dostat mimo čelo průvodu, přestože nikomu nebránil v pohybu, popsal. "Jeden z nich mi srazil mobilní telefon, kterým natáčím," doplnil. Redakce Aktuálně se ve vyjádření ohradila proti tomu, aby byla média nebo novináři vnímaní jako reprezentanti jakékoliv strany sporů, o kterých nezávisle informují.

V souvislosti s protestem se policisté začali zabývat také slovním útokem jednoho z účastníků demonstrace vůči redaktorovi ČT Richardu Samkovi, oznámila policie na twitteru už dřív. Na rasistické urážky upozornil server Romea.cz a zveřejnil video natočené během protestu.

Protestu proti ČT a vládě se v den výročí 17. listopadu 1989 a 1939 zúčastnily tisíce lidí. Prošly Prahou k budově ČT. Pochod zkomplikoval dopravu v Praze, policie zhruba na dvě hodiny uzavřela magistrálu ve směru z centra na Pankrác a dopravní podnik musel odklonit i náhradní autobusovou dopravu za metro C.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A