Motivem letošní StarDance bude čas, páry zatančí i charleston

vydáno:

aktualizace:
15.09.2021 14:35

Praha - Leitmotivem 11. ročníku taneční soutěže StarDance, kterou bude Česká televize vysílat od 16. října, bude čas a nový začátek. Poprvé budou taneční páry tančit charleston, zazní písně Jiřího Suchého a jeden z večerů se bude tančit na filmové melodie. Nebude chybět ani benefiční tančírna pro Centrum Paraple. Kvůli koronaviru bude mimo jiné upravena kapacita hlediště. Na tiskové konferenci to dnes oznámili tvůrci pořadu.

foto

Účastníci 11. ročníku taneční soutěže StarDance se představili na tiskové konferenci 15. září 2021 v Praze. ČTK Šulová Kateřina

"Leitmotivem čas jsme propojili celý ročník. Diváci ho uvidí v malých i větších náznacích v logu, znělce, příbězích seznámení. Je to motiv, který udal tón," řekla kreativní producentka pořadu Lucie Kapounová.

V soutěži se jako obvykle představí deset párů. Letos je s profesionálními tanečníky vytvoří herci Simona Babčáková, Jan Cina, Zdeněk Godla, Pavel Trávníček a Marika Šoposká, zpěváci Tereza Černochová a Mirai Navrátil, sportovci Andrea Sestini Hlaváčková a Tomáš Verner a farářka Martina Viktorie Kopecká. Jejich výkony budou hodnotit Richard Genzer, Jan Tománek, Zdeněk Chlopčík a Tatiana Drexler, kteří zasednou v porotě stejně jako v desátém ročníku soutěže.

Na tanečním parketu se páry poprvé představí v sobotu 16. října. Druhý soutěžní večer bude Moondance Orchestra pod vedením kapelníka Martina Kumžáka hrát písně divadelníka, herce a skladatele Jiřího Suchého, který oslaví v říjnu 90. narozeniny. Třetí taneční sobotu bude patřit tajemnu a kouzlům. Pátý přímý přenos, kde budou páry tančit na filmové hity, zahájí akrobatické číslo. Charleston se bude tančit během souboje týmů v šestém soutěžním večeru. Na řadu přijde i současný tanec. V semifinále se na parketu představí i porotci a během finálového večera se diváci mohou těšit na společný valčík.

Charitativní díl s Centrem Paraple se bude v taneční soutěži konat popáté. Letos bude program součástí sedmého přímého přenosu, který se uskuteční 27. listopadu. Diváci soutěže budou moci Centrum Paraple podpořit během vysílání zasláním dárcovské SMS. Taneční páry spolu s handicapovanými tanečníky mimo jiné vystoupí v choreografii Marka Zelinky.

Kvůli pandemii koronaviru bude podle manažera realizace Viktora Průši upravena kapacita hlediště. Bude posunuto dále od tanečního parketu, aby měli diváci větší odstup od účinkujících. Lidi v realizačním týmu i diváky soutěže na místě čeká také testování na koronavirus a nošení respirátorů ve vnitřních prostorech s výjimkou účinkujících před kamerou a další omezení.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A