Messi dostal nabídku milion dolarů za bišt, ve kterém převzal trofej

vydáno:

aktualizace:
25.12.2022 13:18

Dauhá - Lionel Messi dostal nabídku jednoho milionu dolarů za bišt, ve kterém při slavnostním ceremoniálu v Kataru převzal trofej pro fotbalové mistry světa. O průhledný plášť, do kterého před týdnem po finálovém vítězství Argentiny nad Francií oblékl Messiho katarský emír Tamim bin Hamad Sání, má zájem ománský právník a poslanec parlamentu Ahmad Barvání.

foto

Finálové utkání Argentina - Francie na fotbalovém MS v katarském Lusailu, 18. prosince 2022. Lionel Messi z Argentiny drží nad hlavou trofej pro mistry světa. ČTK/AP Manu Fernandez

"Bišt je symbol rytířskosti a moudrosti. Za tento nabízím milion dolarů," napsal na twitteru Barvání. "Byl jsem na stadionu a ten moment, kdy emír předal Messimu bišt, jsem prožil na vlastní oči. Tenhle moment ukázal světu, že jsme tu a že tu je i naše kultura," řekl Barvání listu The National. "Bišt je symbol pro mnoho věcí. Moudrost, odvahu, integritu, velkorysost a autenticitu. A také, a to je nejdůležitější, ukazuje, kdo jsme," dodal.

Pokud by plášť získal, neplánuje jej nosit. Chce ho vystavit. "Abychom si ten moment hrdosti připomínali a aby nám to pomohlo prožívat ho znovu," doplnil.

Situace z ceremoniálu, při níž Messi převzal trofeje v dresu překrytém arabským oděv, vyvolala především v západním světě na sociálních sítích některé negativní reakce. Oslavy vítězství tím podle nich nepatřily výhradně argentinským šampionům, ale i pořadatelské zemi, která dlouhodobě sklízí kritiku zejména kvůli podezření z korupce a porušování lidských práv a pořádáním akcí typu fotbalového MS se snaží vylepšit si image.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A