McCarthy má slova ředitele TikToku za velmi znepokojivá

vydáno:

aktualizace:
24.03.2023 19:28

Washington - Vyjádření šéfa sociální sítě TikTok Shou Zi Chewa jsou "velmi znepokojivá", uvedl dnes předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy. Reagoval tak na čtvrteční "grilování" šéfa Tiktoku před členy výboru pro energetiku a obchod. McCarthy se podle agentury Reuters domnívá, že zákonodárci schválí v reakci na obavy související s aplikací zákon, který bude mít podporu republikánů i demokratů.

foto

Šéf sociální sítě TikTok Shou Zi Chew během "grilování" před členy amerického kongresového výboru pro energetiku a obchod, 23. března 2023.  ČTK/AP Jacquelyn Martin

"Je šéfem společnosti, který vám nemůže říct, že Čína nešpehuje data," prohlásil o řediteli TikToku McCarthy. Aplikaci přitom používá přes 150 milionů Američanů, tedy necelá polovina populace. Klíčovým tématem čtvrtečního pětihodinového vystoupení šéfa TikToku před zákonodárci byla snaha uklidnit obavy z toho, že k osobním datům amerických uživatelů může získat přístup Peking. Síti tak v USA dál hrozí zákaz.

Čína dnes v reakci na výpověď Shou Zi Chewa uvedla, že nikdy nepožadovala od žádné firmy, aby jí předávala data shromážděná v zahraničí. "Čína přikládá velký význam ochraně a bezpečnosti osobních údajů," prohlásila na tiskové konferenci mluvčí čínské diplomacie Mao Ning.

Zakázat TikTok na všech služebních zařízeních se chystá britský parlament. Obdobný krok již dříve oznámily například Evropská komise či Evropský parlament, Kanada, Belgie, Dánsko či česká ministerstva vnitra a zahraničí.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A