Kreml: Biden a Putin by letos mohli znovu jednat, ale ještě se nedomluvili

vydáno:

aktualizace:
15.12.2021 17:30

Moskva - Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Joe Biden by mohli spolu znovu jednat ještě před koncem letošního roku, ale konkrétní dohody o tom ještě nebylo dosaženo. Uvedl to dnes Putinův mluvčí Dmitrij Peskov podle agentury Interfax. "Ještě ne," odvětil Peskov na dotaz agentury TASS, zda už je nějaký odhad, kdy by se nové jednání vůdců obou velmocí mohlo uskutečnit.

foto

Ilustrační foto - Prezidenti USA a Ruska Joe Biden (vlevo na obrazovce) a Vladimir Putin (vpravo) dnes zhruba dvě hodiny jednali prostřednictvím videokonference. ČTK/AP Mikhail Metzel

Oba prezidenti spolu jednali 7. prosince prostřednictvím videohovoru, který byl z velké části věnován stoupajícímu napětí kvůli hromadění ruských vojsk u ukrajinských hranic a vztahům mezi Ruskem a Západem, které jsou na nejnižší úrovni od konce studené války.

Putin se během rozhovoru domáhal bezpečnostních záruk, že Severoatlantická aliance se nebude rozšiřovat dále na východ a nerozmístí na Ukrajině zbraně ohrožující Rusko. Biden varoval, že v případě vpádu na Ukrajinu by Rusko čelilo dosud nevídaným důsledkům.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A