Končí letošní Tříkrálová sbírka, vybrat by se mohlo zhruba 173 milionů Kč

vydáno:

aktualizace:
15.01.2023 07:11

Praha - Dnes končí letošní ročník Tříkrálové sbírky. Sečteno je zatím 27 procent pokladniček, ve kterých bylo zhruba 47 milionů Kč, vyplývá ze sobotních údajů na webových stránkách Charity ČR, která sbírku pořádá. Celkem by se tak mohlo vybrat zhruba 173 milionů Kč. Po celý rok mohou zájemci přispívat on-line. Loni činil výnos sbírky zhruba 141 milionů korun.

foto

Tříkrálový průvod s velbloudy centrem Brna, 4. ledna 2023. ČTK Šálek Václav

Letošní Tříkrálová sbírka začala 1. ledna a zapojilo se do ní tisíce koledníků. Po dnešku bude dále pokračovat rozpečeťování pokladniček na obecních úřadech a počítání výsledků. Podle mluvčího Charity ČR Jana Oulíka to potrvá ještě několik dnů.

"Dosud bylo rozpečetěno něco přes čtvrtinu z celkem 25.800 pokladniček a výnos činí 45,7 milionu korun. Při výpočtu trojčlenkou by letošní celkový výnos koledy mohl překročit 173 milionu korun," sdělil. Dodal, že k závěrečnému výsledku však povede ještě dlouhá cesta. "Rozpečeťování, sčítání, ověřování. Teprve pak za sbírkou uděláme tlustou čáru a oznámíme konečný výsledek," uvedl mluvčí.

Každý regionální koordinátor Tříkrálové sbírky má za úkol co nejdříve aktualizovat stav pokladniček ve svém rajónu, tedy kolik pokladniček bylo z původního počtu již rozpečetěno a jaký je výnos.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a koledování se každoročně zapojí více než 60.000 dobrovolníků. Výtěžek pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Zbytek peněz podpoří větší nadregionální projekty nebo poputuje na pomoc do zahraničí.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A