Kolem 60 otužilců se plaváním v Metuji v Náchodě rozloučilo s rokem 2022

vydáno:

aktualizace:
31.12.2022 15:35

Náchod - Kolem 60 otužilců se dnes odpoledne plaváním v řece Metuji v Náchodě při tradiční silvestrovské akci rozloučilo s rokem 2022. Ze břehů Denisova nábřeží otužilce sledovala asi tisícovka diváků. "Vzduch měl 12 stupňů, voda plus 6,2 stupně. Šlo spíše o jarní plavání," řekl ČTK předseda náchodského oddílu dálkového a zimního plavání Metujští tygři Petr Kocián.

foto

Silvestrovský křest začínajících otužilců v řece Metuji a loučení náchodských otužilců s rokem 2022, 31. prosince 2022, Náchod. ČTK Taneček David

Otužilci se do vod Metuje ponořili v různých maskách. "Plavat v maskách moc nejde, takže spíše jde o ponoření do chladné vody, o tancování ve vodě," řekl Kocián.

Otužilci dnes také pokřtili dvacítku nových členů náchodského otužileckého oddílu. "Celkem máme v klubu asi 60 členů. Zájem o otužování v posledních letech roste. Naším vzorem však není nizozemský otužilec Wim Hof, ale plavci a otužilci jako František Venclovský nebo Alfred Nikodém," řekl Kocián.

Na akci přijela i desítka otužilců ze sousedního Polska. "Dva roky u nás Poláci kvůli covidovým omezením nebyli," řekl Kocián. Proti loňskému silvestrovskému plavání v Metují byla dnešní účast o polovinu vyšší.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A