Fotbalisty Českých Budějovic povedou Zápotočný s Niklem

vydáno:

aktualizace:
13.11.2022 17:32

České Budějovice - Fotbalisty Českých Budějovic převzali trenér Tomáš Zápotočný s asistentem Markem Niklem, kteří dosud působili v druholigové Příbrami. Dynamo na klubovém webu oznámilo, že s nimi dnes podepsalo smlouvu, jejíž délku nespecifikovalo.

foto

Fotbalisty Českých Budějovic převzali trenér Tomáš Zápotočný (vpravo) s asistentem Markem Niklem, kteří dosud působili v druholigové Příbrami.  PR SK Dynamo České Budějovice

Noví trenéři se ujali týmu po posledním utkání podzimní části první ligy, v němž České Budějovice v sobotu podlehly Spartě na Letné 0:1. Po třetí porážce z posledních čtyř utkání jim v nejvyšší soutěži patří 13. místo.

Poprvé Zápotočný s Niklem povedou jihočeský celek v sobotu v osmifinále domácího poháru MOL Cupu proti Hradci Králové. U týmu nahradí dočasné trenéry Jiřího Lercha s Jiřím Kladrubským, kteří se na konci října ujali týmu po odvolání Jozefa Webera.

Dvaačtyřicetiletý Zápotočný jako hráč nastupoval za Příbram, Spartu nebo Liberec, se kterým v roce 2006 získal titul. Další dva triumfy čtyřnásobný reprezentant přidal v Turecku s Besiktasem a Bursasporem.

Příbram vedl Zápotočný od loňského listopadu, Nikl se k němu připojil v lednu. Šestačtyřicetiletý obránce má za sebou angažmá v Bohemians 1905 a devět let nastupoval za Norimberk, s nímž vyhrál Německý pohár.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A