Fotbalisté Slavie převzali od primátora Klíč od Prahy za nedávnou výhru v derby

vydáno:

aktualizace:
22.11.2022 19:00

Praha - Fotbalisté Slavie po necelém půlroce převzali zpět do svého držení Klíč od města Prahy, který jim dnes po nedávném vítězství v ligovém derby nad Spartou na Staroměstské radnici předal primátor Zdeněk Hřib. Červenobílé v Brožíkově sále zastupovali hráči Lukáš Masopust, Jakub Hromada a David Jurásek a místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka.

foto

Předání Klíče města Prahy týmu SK Slavia Praha, vítězi říjnového prvoligového fotbalového derby se Spartou, 22. listopadu 2022, Praha. ČTK Krumphanzl Michal

Slávisté převzali putovní trofej za vysoké domácí vítězství 4:0 v utkání 13. ligového kola, které se odehrálo 23. října. Od června měla klíč v držení Sparta poté, co v květnu vyhrála v Edenu na závěr nadstavbové části 2:1 a v minulé sezoně ovládla tři ze čtyř soutěžních derby.

"Jasně, že jsme rádi, že se klíč vrátil zpět do Edenu. Doufám, že zase naskočíme na vítěznou vlnu a jen tak ho nevrátíme," řekl novinářům s úsměvem autor jedné z branek v derby Masopust.

Slavnostní akci si užil i další ze střelců proti Spartě slovenský záložník Hromada. "Bylo to příjemné připomenutí nádherného zápasu, společenské akce mám rád. Ve Slavii jsem už šestou sezonu a za ty poslední roky většinou klíč patřil nám. V minulé sezoně nám derby úplně nevyšla. O to jsme raději, že se klíč vrátil zpět do Edenu. Budeme dělat vše pro to, aby na Slavii zůstal co nejdéle," uvedl Hromada.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A