Fiala: Zeman se setká s kandidátem na ministra Hladíkem

vydáno:

aktualizace:
02.01.2023 21:35

Praha - Prezident Miloš Zeman se chce tento týden setkat s kandidátem na ministra životního prostředí Petrem Hladíkem (KDU-ČSL). Po dnešním obědě s hlavou státu v Lánech to novinářům řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Zeman podle něj bude chtít mluvit o všech okolnostech, které Hladíkovu nominaci doprovázejí. Očekává, že po schůzce prezident oznámí svůj další postup. S přesným termínem schůzky Fiala odkázal na prezidentovu kancelář. Kancléř Vratislav Mynář později sdělil deníku Blesk, že schůzka Zemana s Hladíkem se uskuteční ve středu.

foto

Místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. ČTK Pavlíček Luboš

Fiala navrhl Zemanovi jmenování Hladíka minulý týden, ve funkci má nahradit svou stranickou kolegyni Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů. Resort dočasně vede lidovecký předseda a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Fiala chtěl s návrhem na Hladíkovo jmenování počkat na případný posun v kauze přidělování městských bytů v Brně. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval.

"Pan prezident se chce setkat s Petrem Hladíkem a bavit se s ním o všech okolnostech a věcech, které provázejí to jmenování," řekl Fiala na dotaz, zda je pravda, že má Zeman ke jmenování výhrady. Premiér dodal, že předpokládá, že po schůzce Zeman sdělí své rozhodnutí o dalším postupu. Poznamenal, že tématem schůzky by mohly být i Hladíkovy úkoly na ministerstvu životního prostředí.

Minulý týden Fiala ČTK sdělil, že chtěl poskytnout dostatek času, aby se situace kolem Hladíka vyjasnila a že potřebná doba již uplynula. "Podle informací, které jsou k dispozici, není Petr Hladík z ničeho obviněn a není proti němu vedeno trestní stíhání. Proto jsem vyhověl nominaci KDU-ČSL a poslal prezidentu republiky návrh na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí," uvedl Fiala ve čtvrtek.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: V Lánech začal novoroční oběd prezidenta Zemana a premiéra Fialy V Lánech začal novoroční oběd prezidenta Zemana a premiéra Fialy

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A