Fenerbahce potvrdilo odchod Veselého, český basketbalista míří do Barcelony

vydáno:

aktualizace:
21.06.2022 17:40

Istanbul - Fenerbahce Istanbul oficiálně oznámilo odchod basketbalisty Jana Veselého, který strávil v klubu osm let. Český pivot má namířeno do Barcelony, kde by měl podepsat tříletou smlouvu. V katalánském celku se podle všeho potká s Tomášem Satoranským, který se do svého bývalého působiště má vrátit po šesti letech z NBA.

foto

Ilustrační foto - Letní olympijské hry Tokio 2020, 28. července 2021 v Saitamě. Basketbalové utkání skupiny A, ČR - Francie. Jan Veselý z ČR. ČTK/AP Charlie Neibergall

"Měl jsem možnost s Janem mluvit. Vím o tom, co klub udělal a jakou nabídku mu předložil (aby ho udržel). Je to rozhodnutí Jana a jeho rodiny. Fenerbahce je mu vděčné za jeho přínos, který přinesl klubu úspěch a slávu," řekl na dnešní tiskové konferenci nový trenér Fenerbahce Dimitris Itudis.

Veselý se rozloučil s týmem před týdnem ziskem čtvrtého tureckého titulu. Istanbulský celek ho v poděkování na svém webu označil za jeden ze symbolů Fenerbahce, který se zapsal do historie klubu zlatým písmem. "Oznámil nám, že se chce pustit do dalšího dobrodružství ve své kariéře. Rádi bychom mu poděkovali za jeho přínos. V historii našeho klubu zanechal nesmazatelnou stopu," uvedl klub na svém webu.

Dvaatřicetiletý rodák z Ostravy přišel do Turecka v roce 2014 po třech sezonách v NBA, kde se neprosadil podle představ. V roce 2017 vyhrál Veselý s Fenerbahce Evropskou ligu a dva roky nato byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže. Pětkrát se s týmem probojoval do Final Four.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A