Fanoušci Bayernu se ohradili proti ceně lístků v Plzni, Viktoria kritiku odmítla

vydáno:

aktualizace:
13.10.2022 16:52

Plzeň - Fanoušci Bayernu Mnichov se na sociálních sítích ohradili proti ceně vstupenek na středeční utkání fotbalové Ligy mistrů v Plzni a přímo na stadionu proti její výši protestovali. Nelíbilo se jim, že za utkání na hřišti Viktorie museli zaplatit 70 eur (1700 korun). Západočeský klub kritiku odmítl a částku označil za adekvátní. Do "kotle" hostů se lístky prodávaly za stejné ceny jako do odpovídajících domácích sektorů. Nejdražší vstupenky na utkání s Bayernem ve volném prodeji stály 4100 korun.

foto

Viktoria Plzeň - Bayern Mnichov, utkání 4. kola skupiny C fotbalové Ligy mistrů, 12. října 2022 Plzeň. Radost Bayernu. ČTK Chaloupka Miroslav

Příznivci Bayernu vyjádřili nespokojenost tím, že do svého sektoru dorazili za nepříjemného zvuku, připomínajícího alarm, až zhruba po čtvrthodině hry v době, kdy už jejich tým vedl 1:0. Zápas nakonec favorit vyhrál 4:2.

"Protestujeme proti cenám vstupenek, které si Viktoria účtuje za zápas proti našemu týmu. Vstupenka (do našeho sektoru) je za 70 eur, což se rovná pětisetprocentnímu nárůstu ceny v porovnání s běžnou cenovou úrovní Plzně v české lize," uvedli příznivci Bayernu z nezávislého sdružení fanoušků Club Nr. 12.

Zatímco fanoušci úřadujícího německého šampiona museli za utkání v Plzni zaplatit 1700 korun, příznivce Viktorie vyšel zápas v Mnichově před týdnem do "kotle" na 1250 korun. Sektor pro hosty na stadionu Bayernu s kapacitou 75 tisíc lidí je ale umístěn až pod střechou, takže příznivci českého mistra měli výrazně horší místa a výhled než fanoušci bavorského klubu v západočeské Doosan Areně pro 11.700 diváků.

"Hrubě nadhodnocené vstupenky jsou v Lize mistrů nikdy nekončícím příběhem. Kvůli tomu UEFA zavedla strop 70 eur za venkovní vstupenku. Tento cenový strop je ale daleko od reality života fanoušků. Fotbal potřebuje společensky přijatelné ceny vstupenek, aby splnil vlastní standardy a byl sportem pro každého fanouška," uvedli příznivci Bayernu.

"Ale fanoušci jsou vyloženě obráni do posledního halíře. Cena 70 eur za zápas ve skupině je ostuda. Vidíme aspekt, že současná podoba systému profesionálního fotbalu motivuje zejména menší kluby k tomu, aby se snažily získat co nejvíce peněz," dodali fanoušci.

Plzeňský klub kritiku odmítl. "Ceny vstupenek nijak neporušují pravidla od UEFA a jsou stejné jak pro hostující, tak pro domácí fanoušky v daných sektorech," řekl ČTK tiskový mluvčí Viktorie Václav Hanzlík. Do domácích sektorů se ve volném prodeji na zápas s Bayernem dala vstupenka pořídit ve čtyřech cenových relacích, a to za 1450, 1700, 3000 a 4100 korun.

Hlavní část lístků na Ligu mistrů Západočeši prodali v balíčcích na všechna tři domácí utkání skupiny proti Interu Milán, Bayernu Mnichov a Barceloně. Nejlevnější balíček vyšel po dvacetiprocentní slevě pro permanentkáře Viktorie na 3280 korun, nejdražší byl za 9200 korun. V běžném prodeji stály balíčky od 4100 do 11.500 korun.

Po uvolnění propadlých rezervací Viktoria nabídla do volného prodeje několik stovek vstupenek na jednotlivý zápas. Zatímco na Bayern stál nejdražší lístek 4100 korun, na předchozí o něco méně atraktivní souboj s Interem 3300 korun. Nejlevněji se v běžném prodeji dalo na duel s italským týmem dostat za 1200 korun.

"Po zveřejnění cen na zápasy Ligy mistrů, které jsou pro nás svou atraktivitou a výjimečností víceméně zápasy sezony, jsme ze strany našich fanoušků nezaznamenali žádné negativní reakce. Spíše naopak," uvedl Hanzlík.

"Pokud porovnáme kapacity stadionů v Mnichově a Plzni a umístění sektoru pro hostující fanoušky v nejvyšším patře a v bezprostřední blízkosti hrací plochy, přijde nám námi zvolená cena vstupenek naprosto srovnatelná a adekvátní (50 eur/70 eur)," dodal Hanzlík.

Vstupenky na Ligu mistrů tradičně stojí v Česku násobně více než na duely domácí soutěže, neboť tuzemské kluby zdaleka nehrají hlavní fázi každoročně. Slávističtí fanoušci před třemi lety za podobně atraktivní skupinu "milionářské soutěže", v níž byly rovněž Barcelona s Interem a místo Bayernu Dortmund, zaplatili od 4500 do 10.500 korun. Stadion v Edenu má téměř dvojnásobnou kapacitu oproti plzeňské Doosan Areně.

Za nejatraktivnější ligové zápasy v nadstavbové části a proti Slavii a Spartě dají fanoušci v této sezoně v Doosan Areně v první kategorii 490 korun. Slávističtí příznivci v zářijovém ligovém duelu na západě Čech zaplatili za lístek do sektoru hostů 350 korun.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A