Exyte rozšiřuje výrobní kapacity v České republice

vydáno:

aktualizace:
24.03.2023 10:15

Praha 24. března 2023 (PROTEXT) -

foto

● Nové výrobní haly v Hostomicích a Žatci, kde Exyte nabídne až 200 nových pracovních míst

● Výroba produktů a technologií pro čisté prostory a high-tech zařízení

● Výroba patentovaných technologií pro polovodičový průmysl

Společnost Exyte, která je světovým lídrem v oblasti vývoje, projektování a dodávek high-tech zařízení, rozšiřuje v České republice své výrobní kapacity. Společnost zřizuje nové výrobní haly v Hostomicích u Bíliny a v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Dceřiná společnost Exyte Technology vytvoří v příštích dvou letech až 200 nových kvalifikovaných pracovních míst. Počet zaměstnanců společnosti se tím v České republice zvýší téměř na čtyřnásobek. Investice do této expanze je více než 20 milionů eur.

Vzhledem k tomu, že po produktech a službách společnosti Exyte je velká poptávka a prostory v současném závodě v Krupce u Teplic jsou na hranici své kapacity, otevřela dceřiná společnost Exyte Technology druhý závod v Hostomicích, asi 50 km od německých hranic. V Hostomicích společnost vyrábí produkty pro čistá prostředí. Tyto produkty se používají především v Evropě v halách pro výrobu polovodičových zařízení. Celková plocha je téměř 6.500 m?. Společnost Exyte vytvoří v této nové lokalitě přibližně 70 pracovních míst.

Třetí výrobní závod otevře společnost Exyte také na severozápadě České republiky v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Americká společnost FabTech, která je součástí skupiny Exyte, se do nového výrobního závodu přestěhuje v létě 2023. Na ploše větší než 9.000 m? bude vyrábět patentované strojírenské výrobky pro polovodičový průmysl. Zahájení výroby se očekává na podzim roku 2023. V novém závodě vznikne až 130 nových pracovních míst.

Důvodem vysoké poptávky po výrobcích společnosti Exyte je pokračující výrazný růst investic v polovodičovém průmyslu. Evropská unie chce do roku 2030 zvýšit podíl na celosvětové výrobě čipů na 20%. Investice do výrobců polovodičů budou podle "Evropského aktu o čipech" finančně podporovány. Několik výrobců už oznámilo, že v evropských zemích založí nové závody nebo rozšíří ty stávající. "Očekává se, že význam Evropy pro světový průmysl čipů poroste. S našimi výrobky ze severních Čech budeme zásobovat klíčové zákazníky z polovodičového průmyslu, kteří v Evropě, a zejména v Německu, budují nejmodernější závody na výrobu čipů," říká Dr. Wolfgang Büchele, generální ředitel společnosti Exyte.

Pracovní příležitosti v rychle rostoucím a úspěšném prostředí

Exyte vytváří pracovní příležitosti pro nové zaměstnance ve všech třech závodech - v Hostomicích, Krupce i v Žatci. "Hledáme zejména zaměstnance, kteří mají zájem pracovat v oblasti strojírenství. Přijímáme nové zaměstnance na obsluhu ohraňovacích a CNC strojů a také montážních linek. Jedná se o kvalifikované pozice v zajímavém, rychle se rozvíjejícím a úspěšném prostředí," říká Mgr. Lucie Weberová, jednatelka společnosti Exyte Technology v České republice.

Ve stávajícím závodě v Krupce, který je vzdálen přibližně 20 minut jízdy autem od německých hranic, je v současné době zaměstnáno přibližně 70 lidí. Společnost Exyte zde od roku 2018 vyrábí produkty pro čistá prostředí, především různé typy ventilátorových filtračních jednotek a výrobky pro řízené výrobní prostředí, což jsou části klimatizačních systémů a komor z nerezové oceli. Kromě polovodičového průmyslu se tyto produkty používají také ve výrobních závodech pro farmaceutický a biotechnologický průmysl.

O společnosti Exyte

Exyte je globálním lídrem v oblasti plánování, vývoji a dodávce zařízení pro ultra čisté prostory a pro high-tech zařízení. Díky špičkovým znalostem v oboru získaným za více než sto let působení poskytujeme služby klientům na sofistikovaných trzích polovodičů, bateriových článků, léčiv, biotechnologií a datových center. Společnost Exyte nabízí svým zákazníkům po celém světě celou škálu služeb od poradenství až po řízení realizace řešení na klíč s nejvyššími standardy bezpečnosti a kvality. Vytváříme lepší budoucnost tím, že umožňujeme klíčovým průmyslovým odvětvím zvyšovat kvalitu moderního života. V roce 2021 dosáhla společnost Exyte tržeb ve výši 4,9 miliardy eur a zaměstnává přibližně 7400 lidí po celém světě.

Kontakt:

Exyte

René Ziegler

Vice President Corporate Communications & Investor Relations

rene.ziegler@exyte.net

www.exyte.net

Autor:

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A