Do Vietnamu se vrátila těla 16 obětí z kamionu

vydáno:

aktualizace:
27.11.2019 08:35

Hanoj - Těla prvních šestnácti z celkem devětatřiceti Vietnamců, kteří v říjnu zahynuli v chladírenském kontejneru nalezeném na jihovýchodě Anglie, se vrátila do Vietnamu. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovaly agentury AFP a Reuters.

foto

Do Vietnamu se vrátila těla prvních 16 z celkem 39 Vietnamců, kteří v říjnu zahynuli v chladírenském kontejneru nalezeném na jihovýchodě Anglie. ČTK/AP neuveden

Letadlo společnosti Vietnam Airlines přistálo v Hanoji dnes brzy ráno místního času "s šestnácti těly na palubě", uvedla agentura AFP. Nyní by měla těla putovat k pozůstalým rodinám v provinciích Nghe An, Ha Tinh a Quang Binh. Zbylých 23 mrtvých by mělo do Vietnamu dorazit v následujících několika dnech.

Těla 39 Vietnamců se našla 23. října v chladírenském kontejneru na kamionu zaparkovaném v průmyslové zóně města Grays poblíž Londýna. Kontejner se dostal do Anglie z belgického přístavu Zeebrugge. Nejstarší oběti bylo 44 let, nejmladším dvěma chlapcům 15 let. Mezi mrtvými bylo 31 mužů a osm žen.

Podle agentury Reuters budou muset pozůstalí zaplatit repatriační poplatek ve výši 2208 liber (65.700 Kč). Vietnamské ministerstvo zahraničí v polovině listopadu uvedlo, že náklady uhradí a rodiny budou moci postupně dluh splácet.

V souvislosti s nálezem těl v Británii obvinili zatím dva muže - řidiče kamionu, 25letého Maurice Robinsona, který se v pondělí přiznal k účasti na pašování lidí, a 23letého Christophera Kennedyho. V Irsku na vydání do Británie čeká další muž, 22letý Eamonn Harrison, který podle britských úřadů řídil kamion cestou do belgického přístavu Zeebrugge. Další desítku lidí zadrželi policisté ve Vietnamu.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A