Do neděle mohou lidé přispět do sbírky dárků pro chudé děti

vydáno:

aktualizace:
03.12.2022 00:34

Praha - Ještě o víkendu mohou lidé přispět do největší vánoční sbírky dárků v ČR, která chce podpořit děti a rodiny ohrožené chudobou. Lidé mohou dárky pro děti donést na některé z více než 150 míst v České republice. Cílem pořádající Diakonie Českobratrské církve evangelické je shromáždit 50.000 dárků a ještě jich několik tisíc chybí. Podrobnosti zájemci najdou na webu sbírky Krabice od bot.

foto

Vánoční dárky - ilustrační foto. ČTK Horázný Josef

Pokud se podaří získat zamýšlený počet dárků, dostane podle pořadatelů vánoční nadílku každé páté dítě ohrožené chudobou. V Česku je jich v současné době zhruba 250.000.

Bezprostředně po skončení sbírky 4. prosince budou krabice rozdány přímo do ohrožených rodin, kde je děti najdou pod vánočním stromečkem a zažijí tak radostný pocit obdarovaných.

Stejně jako v minulých letech se i letos zatím sešel znatelně menší počet dárků pro chlapce než pro dívky. "Poptávka dárků pro chudé chlapce je však, přesně naopak, vyšší než u dívek," uvedla Zdeňka Sobotová, manažerka sbírky Krabice od bot. Případní dárci mají pamatovat zejména na chlapce ve věku nad deset let.

Krabice lze darovat na více než 150 sběrných místech rozmístěných po celé ČR. Nejvíce z poptávaných dárků v tuto chvíli chybí v Ústeckém a Středočeském kraji.

Spolu s Krabicí od bot běží i sbírka Krabice on-line, prostřednictvím které lze podpořit děti a rodiny ohrožené chudobou finančně, on-line převodem. Z výtěžku Krabice on-line Diakonie podporuje dlouhodobé projekty zaměřené na doučování, motivaci a podporu znevýhodněných dětí.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A