Dnes začíná jarní kampaň Ukliďme svět, lidé se mohou zapojit v celém Česku

vydáno:

aktualizace:
25.03.2023 00:44

Praha - Dnes startuje jarní kampaň s názvem Ukliďme svět, během které se tisíce dobrovolníků z celé České republiky pustí do úklidu přírody či ulic. Organizuje ji Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Podle svazu může akce motivovat lidi k tomu, aby byli více zodpovědní při nakládání s odpadem. Dobrovolníci každoročně uklidí tuny odpadu, zapojit se do očisty přírody i veřejných prostranství mohou kdykoliv během roku.

foto

Ilustrační foto - Skupina dobrovolníků se v Českých Budějovicích 6. dubna 2019 připojila k celostátnímu projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko. Postarali se o úklid břehů Mlýnské stoky a Malše v prostoru Malého a Velkého jezu. ČTK Pancer Václav

Úklidovou akci ve svém okolí mohou zájemci najít na webu kampaně, jenž nabízí mapu plánovaných úklidů. Na jaro je momentálně v ČR nahlášeno 274 úklidových akcí, řekla ČTK koordinátorka kampaně Veronika Andrlová z ČSOP. Lidé mohou na webu zároveň přihlásit vlastní úklidovou akci či si přečíst rady a tipy ke správnému úklidu. Webové stránky také poskytují pravidla fotografických soutěží, do kterých se lidé během akce mohou zapojit.

Dobrovolnická úklidová akce Ukliďme svět se u nás koná od roku 1993 jako součást světové kampaně Clean Up the World. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a pohozené odpadky.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A