Desítky skatebordistů zaplnily nově vybudovaný skatepark v Poohří v Chebu

vydáno:

aktualizace:
15.10.2022 17:17

Cheb - Desítky skatebordistů a dalších sportovců dnes zaplnily nový skatepark v Poohří v Chebu. Na návrhu sportoviště, které se již nyní těší velké oblibě, se podíleli nadšenci a odborníci na jízdu na skateboardu, koloběžce či kole. Skate Plaza Cheb za 18 milionů korun se podařilo otevřít po čtyřletém úsilí, řekl dnes ČTK starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

foto

Ve sportovním a rekreačním areálu Krajinka v Chebu byl 15. října 2022 uveden do provozu nový skatepark. ČTK Kubeš Slavomír

Projekt má za sebou čtyři roky vývoje. Léta se hledalo vhodné umístění, uvažovalo se například o sídlišti Spáleniště nebo o místě zahrádek u tenisových kurtů. Vhodná lokalita se nakonec našla až ve sportovně-rekreačním areálu Krajinka na levém břehu Ohře. Oblíbený sportovní areál se před nedávnem rozšířil. Vznikly zde nové hrací a sportovní prvky i nová hřiště.

Za dobu příprav výrazně vzrostly náklady na stavbu skateparku. Původně se uvažovalo o sedmi milionech korun, celkové náklady nakonec byly 18 milionů. "Postavit takovýto skatepark je technologicky nesmírně složité a umí to jen několik firem v České republice, které mají často nasmlouvané zakázky na roky dopředu. Takže když jsme vypisovali výběrová řízení, tak se buď nikdo nepřihlásil nebo vysoutěžená cena převyšovala naše možnosti," řekl starosta. Zhotovitele parku se podařilo vybrat až napotřetí. Stavba trvala deset měsíců.

Chebský skatepark je jedním z nejmodernějších sportovišť pro skateboardisty v celém kraji. Na jeho stavbě se podíleli i sportovci. "Jelikož jsme architekti skejťáci, tak nemáme rádi, když je skatepark na okraji města a působí jako ghetto a lidé se tam bojí jít. Rádi umisťujeme skateparky do centra města, kde je dobrá dostupnost, což se děje právě v Chebu. Tady se nám lokalita velmi líbila," řekl ČTK Martin Hrouda z U/U studia, které se podílelo na studii a následně i na projektu parku.

"Chtěli jsme zde vytvořit ne jen skatepark, ale říkáme tomu volnočasový areál, což je veřejný prostor, kam chodí lidé trávit svůj čas. Celé to má působit příjemně, je tu i fontána či lavičky, aby se sem lidé nebáli chodit, je to takové místo pro potkávání," doplnil.

Letošní investice na Krajince vytvořily z celého areálu rozsáhlý sportovně rekreační komplex. Stavba skateparku završila dokončení areálu. Do budoucna radnice uvažuje ještě o stavbě pumptracku či parkurovém hřišti.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A