Dálnici D2 za Brnem uzavřela nehoda tří aut, zranili se dva dospělí a dvě děti

vydáno:

aktualizace:
11.09.2022 17:20

Hustopeče (Břeclavsko) - Nehoda dvou osobních aut a dodávky zastavila dnes odpoledne na téměř dvě hodiny dopravu na 22. kilometru dálnice D2 z Brna na Lanžhot. Při nehodě se zranili dva dospělí a dvě děti. ČTK to řekli mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Policisté odkláněli dopravu na sjezdu 11 u Blučiny, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet u Hustopečí. Odklon dopravy skončil před 16:30, kdy se otevřel jeden pruh.

foto

Rozsvicený výstražný trojúhelník na střeše policejního auta. Ilustrační foto. ČTK Pavlíček Luboš

"Nehodu evidujeme jako mimořádnou událost, na místo kromě vrtulníku vyjely i tři záchranářské posádky a velkokapacitní sanitka pro situace s více zraněnými. Ošetřili jsme dva dospělé, muž utrpěl středně těžká zranění a převezli jsme jej k dalšímu ošetření do Úrazové nemocnice Brno, žena byla převezena do Fakultní nemocnice Brno k vyloučení vážnějších zranění, utrpěla středně těžká poranění. Nezletilou dívku se středně těžkými zraněními jsme převezli do Dětské nemocnice Brno a malé děvčátko s podezřením na těžké zranění také to dětské nemocnice," popsala zásah mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Velkokapacitní sanitka pak převezla šest dětí do dětské nemocnice k podrobnějšímu vyšetření, které má vyloučit vážnější zranění.

Nehoda krátce po 14:30 zablokovala oba jízdní pruhy, za ní se vytvořila asi dvoukilometrová kolona. Policisté krátce poté začali provoz odklánět na sjezdu u Blučiny na Židlochovice, řidiči se na dálnici vraceli u Hustopečí na 25. kilometru. Odklon ukončili krátce před 16:30 poté, co uvolnili jeden jízdní pruh.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A