CNN: Lavrov si za svá slova o válce na Ukrajině vysloužil v Dillí výsměch

vydáno:

aktualizace:
04.03.2023 15:11

Dillí/Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov si ve čtvrtek při jedné z diskusí na summitu G20 v Dillí vysloužil výsměch za svá slova o válce na Ukrajině. Ruskou invazi totiž nazval "válkou, kterou se snažíme zastavit". Informovala o tom americká televize CNN nebo britský deník The Guardian.

foto

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během jedné z diskusí na summitu G20 v Dillí, 3. března 2023.  ČTK/AP neuveden

"Válka, kterou se snažíme zastavit a která byla proti nám zahájena za zneužití ukrajinského lidu, samozřejmě ovlivnila ruskou politiku, včetně politiky energetické," prohlásil Lavrov, kterého uprostřed věty přerušil hlasitý smích z publika. Ministr ale ve svém prohlášení pokračoval.

Rusko útokem na Ukrajinu z loňského 24. února rozpoutalo nejhorší pozemní konflikt v Evropě od konce druhé světové války. Podle odhadů už si vyžádal desetitisíce mrtvých na obou stranách a vyhnal miliony lidí z domovů. Bez ohledu na tyto skutečnosti Moskva o své invazi oficiálně informuje jako o speciální vojenské operaci. Tvrdí, že chce osvobodit ruskojazyčné obyvatelstvo a také Ukrajinu "denacifikovat" a "demilitarizovat". Na Ukrajině se pokusila anektovat další čtyři oblasti, podobně jako na jaře 2014 v rozporu s mezinárodním právem anektovala ukrajinský poloostrov Krym.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A