CK většinou ruší zájezdy do Ruska, pro letošní rok s nimi nepočítají

vydáno:

aktualizace:
25.02.2022 16:10

Praha - Tuzemské cestovní kanceláře (CK) většinou ruší zájezdy do Ruska. Počítají s tím, že v letošním roce se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu konat nebudou. V posledních dvou letech je přitom nebylo možné pořádat vzhledem k pandemii koronaviru. Některé CK či agentury pozastavily prodej letenek ruských dopravců. Vyplývá to z ankety ČTK.

foto

Rudé náměstí v Moskvě. Ilustrační foto. ČTK/AP Alexander Zemlianichenko Jr

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek ráno oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu. Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba poté řekl, že Putin zahájil plnohodnotnou invazi na Ukrajinu a že země se bude bránit. Podle ukrajinského generálního štábu je cílem ruské invaze hlavní město Kyjev. Lídři zemí Evropské unie v noci na dnešek schválili protiruské sankce.

Společnost Adventura předpokládá, že poznávací ani aktivní zájezdy do Ruska nebude moci letos uskutečnit, pravděpodobně je tedy zruší. "Našim klientům nabídneme alternativní cesty nebo vrácení peněz," uvedl finanční ředitel firmy Miloš Podpěra.

I jednatelka CK Mayer&Crocus Marcela Králová očekává, že zájezdy do Ruska nebudou moci v letošním roce stejně jako v posledních dvou letech uskutečnit.

Zájezdy do Ruska zruší dále CK Delfín travel. Svou roli v tomto rozhodnutí má podle jednatele společnosti Tomáše Hubky morální aspekt a také bezpečnostní s ohledem na zákazníky.

CK Mundo zrušila zájezd s názvem Bělorusko, Kyjev a Černobyl. "Na zájezd do Moskvy a Petrohradu již máme zakoupené letenky, přesto se nyní zdá pravděpodobné, že zájezd zrušíme. Ponecháme si jen více času na rozhodování," doplnil za CK Petr Želiezko.

CK Čedok ve čtvrtek na svém facebooku oznámila, že do odvolání z nabídky odebrala poznávací zájezdy do Ruska. Klientům, kteří si je koupili, nabídne jinou poznávací cestu nebo vrácení peněz. Zároveň pozastavila prodej letenek společnosti Aeroflot a dalších ruských dopravců. Stejně se v případě zájezdů i prodejů letenek zachovala cestovní agentura Invia, sdělila ČTK její mluvčí Andrea Řezníčková.

CK Hoška Tour má v programu v rámci Ruska zájezd do Petrohradu, podle informací na webu kanceláře je naplánován na druhou polovinu července. "Předpokládáme, že se zájezd uskuteční," uvedl majitel CK Lubomír Hoška.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A