Chevrolet dále omezuje práva vlastníků modelu Bolt

vydáno:

aktualizace:
17.09.2021 09:17

Vlastníci elekromobilu Chevrolet Bolt by měli, podle doporučení automobilky, která tyto vozy vyrobila, raději parkovat nejméně 50 stop (cca 17 metrů) od ostatních vozidel. Je to další krok k zajištění bezpečnosti vlastníků a dalších lidí v souvislosti s případy požárů baterií těchto plně elektrických vozů.

foto

Ilustrační foto - Chevrolet Bolt Chevrolet

Již v červenci přitom Chevrolet oznámil, že by bylo vhodné, aby majitelé Bolty nenabíjeli na více než 90 procent jejich kapacity, parkovali s nimi venku a nepřipojovali je k nabíječce v noci, kdy nad nimi není dohled.

Souběžně s tím probíhá další vlna svolávacích akcí, při nichž v červenci a v srpnu vyzvala k návštěvě autorizovaných servisů vždy kolem sedmdesáti tisíc majitelů modelu Bolt.

Automobil Chevrolet Bolt je na trhu již od roku 2017. Za tu dobu bylo v USA zaznamenáno několik desítek jejich požárů. Na vině je podle automobilky vadná baterie, kterou dodává jihokorejská společnost LG Chem. Ta má vyrobit také nové určené pro výměnu ve vozech vlastníků. Bude se na ně vztahovat plná záruka.

Tato největší svolávací akce v dějinách moderní elektromobility přijde General Motors na přibližně 1,8 miliardy dolarů. Škodu chce ale vymáhat po firmě LG.

Autonaelektřinu.cz

Autor:
www.autonaelektrinu.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A