České hokejistky ovládly mládežnickou olympiádu, štafeta biatlonistů má stříbro

vydáno:

aktualizace:
25.03.2022 21:27

Vuokatti (Finsko) - České hokejistky získaly zlaté medaile na zimním Evropském olympijském festivalu mládeže ve Finsku. Ve finále zdolaly švédský tým 2:1 po samostatných nájezdech. Medaili v závěrečný den soutěží vybojovala také smíšená štafeta biatlonistů, kvarteto Kateřina Pavlů, Kateřina Gotvaldová, Daniel Malušek a Petr Hák skončilo druhé za Francií.

foto

Ilustrační foto - Český svaz ledního hokeje mění u příležitosti 110 let od svého založení svou tvář. Nově bude oficiálně používat název Český hokej, nové logo a výrazné obměny se dočkají i reprezentační dresy všech týmů. Zmizí z nich velký státní znak, který nahradí lev. Snímek byl pořízen 20. června 2018. ČTK Deml Ondřej

Čeští reprezentanti ve Finsku získali sedm medailí, což je jejich nejlepším výsledkem v historii. Po dvou cenných kovech mají biatlonista Hák, který v úterý vyhrál závod na 7,5 km, a snowboardista Jakub Hroneš. Ten ovládl slopestyle a skončil druhý v Big Airu.

Hokejistky vyhrály oba zápasy ve skupině a ve finále si poradily i se Švédskem. Od 14. minuty vedly díky gólu Adély Šapovalivové, o náskok přišly deset minut před koncem normální hrací doby. Rozstřel rozhodla jediným úspěšným nájezdem Zikmunda Mazancová.

"Českou výpravu hodnotím jako velice úspěšnou. Medailí bylo hodně a stejně tak umístění těsně pod pódii. Z hlediska medailových umístění je tento EYOF nejúspěšnější v historii Českého olympijského týmu. Za to patří obrovský dík především sportovcům, kteří ty medaile získali, ale také realizačním týmům, jejich trenérům, servismanům. Všem, kteří se o sportovce starali nejen tady, ale i doma. Je to zásluha i sportovních klubů a svazů," hodnotil šéf mise Martin Doktor.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A