BYD dohání Volkswagen

vydáno:

aktualizace:
21.10.2021 11:03

Čínské automobilce BYD se v září podařilo vyrobit a prodat přes sedmdesát tisíc elektrických vozidel. Číslo je to zajímavé zejména v souvislosti, že tento výrobce v posledních měsících navyšuje prodeje vždy o dalších deset tisíc kusů,. Jestliže v červnu to bylo ještě 40 000, v červenci 50 000 a v srpnu 60 000, tak nyní se jedná o oněch zmíněných 70 000.

foto

Ilustrační foto - BYD - sedan BYD Han BYD

V portfoliu vozů, které tato značka nabízí,mají už nyní elektromobily a vozy typu plug-in hybrid podíl téměř 90 procent.

V porovnání s minulým rokem se prodeje elektrických vozidel BYD zvýšily o 276 procent. Rychleji než v případěě elektromobilů (nárůst meziročně o 197 procent) rostou prodeje plug-in hybridních vozů (+ 428 procent). V současnosti tak mají ve statistikách automobilky bateriové elektromobily nad plug-in hybridy už jen mírnou převahu.

BYD je v současnosti za koncernem Volkswagenem automobilkou s druhým největším objemem prodaných elektrických vozidel.  Ve třetím čtvrtletí si zákazníky našlo 181 000 jejích elektromobilů, zatímco Volkswagen “udal” 197 000 kusů.

BYD je navíc úspěšná také v oblasti elektrických užitkových vozidel. Jen za minulý měsíc jich dodal zákazníkům více než tisíc, z čehož je přibližně polovina autobusů.

Autonaelektřinu.cz

Autor:
www.autonaelektrinu.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A