Brno na 20. ročníku festivalu hostí světovou taneční špičku

vydáno:

aktualizace:
29.10.2022 19:32

Brno - Brno od soboty hostí téměř kompletní světovou špičku ve standardních i latinskoamerických tancích, a to díky 20. ročníku tanečního festivalu Brno Open. Na parketu se předství hned několik mistrů a mistryň světa i Evropy, kteří zabojují o body do světového žebříčku. Soutěže potrvají do 30. října. Přesný program zájemci najdou na webu Brno Open.

foto

20. ročník Brno Open Dance Festival ve standardních i latinskoamerických tancích. 29. října 2022 Brno. ČTK Uhlíř Patrik

Soutěží světového okruhu se zúčastní přes 800 tanečních párů z více jak 40 zemí a čtyř kontinentů, informovali pořadatelé v tiskové zprávě. Kromě sportovního programu však má Brno Open také kulturní a společenský rozměr.

"V rámci letošního jubilejního 20. ročníku Brno Open bych diváky rád pozval na sobotní večer, který je mozaikou toho nejzajímavějšího, co tato soutěž nabízí," uvedl organizátor Jan Tománek.

Galavečerem spojeným s finále World Open v latinsko-amerických tancích a finále profesionálů ve standardních tancích diváky provedou Jan Onder s Kamilou Tománkovou. V programu vystoupí hvězdy televizní show StarDance, taneční hity zazpívá Tereza Černochová.

Zpestřením festivalu je sedmý ročník Poháru partnerských měst Brna. Pro mladší i starší věkové kategorie jsou připraveny doprovodné mezinárodní soutěže, v Brně se tak představí taneční páry všech věkových kategorií z celého světa.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A