Bolt Food: Oběd si nechává pravidelně doručit asi 31 procent Čechů

vydáno:

aktualizace:
15.12.2022 06:42

Praha - Domů nebo do práce si nechává oběd pravidelně doručit asi 31 procent Čechů, vyplývá z průzkumu aplikace Bolt Food. Nejčastěji lidé volí středomořskou kuchyni, například pizzu. Spropitné dá kurýrovi kolem 40 procent uživatelů, uvedla firma v tiskové zprávě zaslané ČTK. Průměrnou cenu objednávky však nesdělila. Průzkumu se v uplynulých týdnech zúčastnilo asi 1800 Čechů a 850 cizinců.

foto

Kurýr společnosti Bolt Food. Ilustrační foto. ČTK ČTK

Přibližně tři čtvrtiny respondentů si rozvoz jídla objednají maximálně jednou týdně, pětina dvakrát až třikrát týdně. Necelá dvě procenta uživatelů pak roznáškovou službu využívá jednou či víckrát denně, vyplývá z průzkumu. Přibližně stejné procento těch, kteří si domů nebo do práce nechávají pravidelně doručit oběd, rozvoz volí jednou za čas. Zákazníci mají podle průzkumu nejčastěji chuť na středomořskou kuchyni, vybere si ji zhruba 24 procent respondentů. Necelá pětina upřednostňuje burgery a asi desetina si při rozvozu jídla objedná kebab. Českou kuchyni má v oblibě přibližně 7,5 procenta uživatelů a asi 40 procent nemá žádnou preferenci, stojí v průzkumu.

Spropitné dá kurýrovi 42 procent českých respondentů, cizinců 38 procent. Ti si také nechávají méně často doručit oběd do zaměstnání, z průzkumu společnosti vyplývá, že jich je 15 procent.

"Lidé jsou kurýrům velmi vděčni, když vynesou objednávku do schodů či přímo ke dveřím bytu v činžovním domě, přestože to přímo očekává jen necelá třetina respondentů," uvedl k průzkumu manažer Bolt Food pro ČR Marek Maxa. "Naše data také ukazují, že i v současné ztížené hospodářské situaci obliba doručování jídla dále stoupá. Lidé jen větší měrou využívají různé slevové akce," doplnil.

Přes aplikaci Bolt Food si mohou lidé jídlo objednat v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích či Hradci Králové. Aplikace Bolt Food byla v Praze spuštěná na jaře roku 2020. Z konkurenčních firem podobnou službu nabízejí také Dáme jídlo a Wolt.

Společnost Bolt se kromě rozvozu jídla zaměřuje na taxi služby. Založená byla roku 2013 v Estonsku. Funguje ve 45 zemích a více než 400 evropských a afrických městech. Společnost má asi 100 milionů zákazníků.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A