Bolek Polívka převezme 25. září Zlatou buřinku, cenu festivalu Oty Hofmana

vydáno:

aktualizace:
25.05.2022 12:24

Praha - Herec Bolek Polívka převezme v Ostrově na Karlovarsku Zlatou buřinku, cenu Dětského televizního a filmového festivalu Oty Hofmana za dlouholetý přínos dětské tvorbě. Festival od 25. do 30. září představí dětské filmy, přednášky mediální výchovy pro děti i dospělé, počítačové hry nebo filmové okénko pro Ukrajinu. Ve dvou soutěžních porotách, pro dětské a studentské filmy, zasednou odborníci z řad filmových expertů, scenáristů nebo hudebních skladatelů. Novináře o tom informoval výkonný ředitel festivalu Vladimír Keblúšek.

foto

Herec Bolek Polívka přichází 20. srpna 2021 na zahájení 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. ČTK Šulová Kateřina

"V posledních letech hrál v řadě rodinných filmů a historicky byl velkým přínosem nejen v té dospělé, ale i v tvorbě pro děti," řekl k držiteli Zlaté buřinky ČTK Keblúšek. "Bolek Polívka přislíbil účast na slavnostním zahájení, takže bychom se na červeném koberci měli setkat 25. září a cenu by měl převzít osobně," dodal.

Polívka se vedle filmech pro dospělé objevil v pohádkách Tři bratři, Řachanda nebo Anděl Páně 2. Zlatou buřinku v minulosti pořadatelé udělili například režisérovi Václavu Vorlíčkovi, dramaturgyni Marcele Pittermannové nebo nynějšímu prezidentovi ostrovského festivalu Zdeňku Troškovi.

Prezident festivalu Zdeněk Troška a patron Pavel Nový vystoupili na tiskové konferenci k 54. ročníku Dětského televizního a filmového festivalu Oty Hofmana, 25. května 2022, Praha. Novinkou letošního 54. ročníku je filmová laboratoř, jejímž garantem je umělecký manažer festivalu Lukáš Lerch. Jde o workshop, kdy budou děti pod vedení odborníka tvořit film. Na festivalu si děti také mohou pod dohledem zkušených profesionálů vyzkoušet role moderátorů, kameramanů, střihačů a své mediální výstupy prezentovat ostatním divákům.

"Velkou radost nám dělá fakt, že z některých dětských účastníků festivalu jsou dnes opravdoví profesionálové v mediálním světě. A jak sami říkají, 'nakopl' je právě dětský festival v Ostrově," sdělil místopředseda a supervizor festivalu Marek Poledníček.

Filmová přehlídka nabídne snímky Princ Mamánek, Srdce na dlani, Andílci za školou, Gump-pes, který naučil lidi žít, Léto patří rebelům a Tajemství staré Bambitky 2. O dalších titulech organizátoři jednají.

V hlavní soutěži loňského ročníku se objevilo osm celovečerních filmů, soutěžily i tři studentské krátké filmy. U porotců uspěly filmy Zakleté pírko, Smečka nebo seriál Ochránce.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A